Genel

SSK ve Bağ-Kur’lular 3 maaş birden alabileceksiniz

Milyonlarca vatandaşın emekli olmak adına verdiği mücadele devam ederken, emekli olduktan sonra 3 maaş birden almanın formülü ortaya çıktı. İşte 3 maaşı birden almanız için taşımanız gereken şartlar…

Ekonomik kriz ve yüksek enflasyon nedeniyle geçinmekte zorlanan vatandaşları şaşırtan haber SGK’dan geldi.

SGK’ya yazılı başvuruda bulunmanız, aynı anda üç maaş fırsatından yararlanma hakkı sağlar. Birçok insan bu tür haklara sahip olduğunu bilmiyor. Lütfen bu fırsat için yazılı olarak başvurun. Ancak aynı anda üç maaş alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Başvuru koşulları ve daha fazla bilgi için lütfen haberimizi okuyunuz…

Türkiye ekonomik krizin içinde ve vatandaşlar gelirlerini artırmanın yollarını arıyorlar. Birçok insan hala bir şekilde üç maaşa hak kazandığını bilmiyor. Ancak SGK’ya dilekçe verirseniz üç maaşı aynı anda alabilirsiniz. Kendi emekli maaşınızı, eşinizin emekli maaşını veya anne veya babanızın emekli maaşını bağlatabiliyorsunuz. İşte 3 maaşı aynı anda almak için gerekenler…

AYNI ANDA ÜÇ MAAŞ ALMA ŞANSINIZ VAR

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) eşini, annesini veya babasını kaybetmiş kişiye üç maaş alma hakkı vermektedir. Fakat, bunun için hibe almak isteyen herkesin başka bir kurumdan uzakta olması gerekmektedir. Örneğin siz SSK emeklisiyseniz, eşiniz BAĞ-KUR emeklisi ve anneniz bir sandık emeklisi ise bu üç maaşı aynı anda alabilirsiniz. Emekli bir kadın, ölen eşinden aldığı ölüm aylığı ile anne ve babasından aldığı ölüm aylığını ekleyerek toplam üç maaş alabiliyorlar.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, emekli bir kurumun farklı bir kurum olmasıdır. Elbette tüm maaşlar değil, ancak belirli bir yüzdesi istenen maaşlarla bağlantılıdır. Dul bir kadın, eşinin aylık aylığının yüzde 50’sini, ancak analık aylığının yüzde 75’ini annesinden veya babasından alabilir.

3 MAAŞ İÇİN SGK’YA YAZILI BAŞVURU YAPILMASI GEREKİYOR

Bu devlet seçeneğinden yararlanmak için SGK’ya yazılı bir başvuruda bulunmanız gerekir. Ancak, bu tür haklara sahip olup olmadığınızı önceden öğrenmelisiniz. Böylece sosyal güvenlik kurumuna gidebilir ve üç maaşı da almaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Böyle bir hakkınız varsa, yaşadığınız eyaletteki sosyal sigorta kurumunun eyalet merkezine bir başvuru yazarak başvurabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Sosyal sigorta kurumundan 3 maaş alabilmenin şartları şunlardır:

Üç önemli ölüm tarihi vardır;

– Herhangi bir ölüm 1 Ekim 2008’den önce gerçekleşmişse

– Bunlardan ikisinin SSK’lı olması durumunda yüksek olana tam, düşük olana ise yarısı ödenir.

– Her ikisi de Bağkurlu ise yükseğin hepsi, düşük olanın yarısı verilir,

– Her ikisi de memursa, tercihli bir emekli maaşı alacaklardır.

– Anne ve babanın farklı sigorta hakları varsa, her iki ücret de tam olarak ödenir.

Her iki ölüm de 1 Ekim 2008’den önce gerçekleşmişse;

– Anne ve babanın farklı sigorta hakları varsa, her iki ücret de tam olarak ödenir.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu