Genel

Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’dan acı haber geldi!

Türkiye’de 10 ilde büyük yıkım yaratan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından 8. günde can kaybı 31 bin 643’e yükseldi. Enkazlarla dolu sokaklarda arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem 10 ili birden vurdu. 7 Şubat’ta 7,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İki büyük deprem Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da neredeyse taş üstünde taş bırakmadı.

AFAD depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 31 bin 643’e yükseldiğini açıkladı. AFAD’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde toplam 31.643 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 158 bin 165 afetzede, bölgeden diğer illere tahliye edilmiştir.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu