Genel

Prim tablosu netleşti… Bu kadar günü olan maaş bağlanacak

EYT’de milyonları hayal kırıklığına uğratan kademeli primde detaylar netleşmeye devam ediyor. İşte Habertürk Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre emekli olmak için aranan prim şartları…

Tüm Türkiye’nin Meclis’ gelir mi diye merak ettiği EYT yasası nihayet Meclis’e geldi. Yasa Meclis’e gelirken kapsam tartışmaları nedeniyle çeşitli illerde protesto edilirken, bu kez kademeli prim tartışmalar gündeme oturdu.

DÜZENLEME KOMİSYONDAN GEÇTİ!

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

AKP’Lİ AKBAŞOĞLU EYT’Lİ OLMA ŞARTLARINI BİR BİR AÇIKLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili kanun teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu.

Düzenleme 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı olan çalışanları kapsıyor. Yani 8 Eylül 1999 ve öncesinde sigortalı olanlar yaş şartına bağlı olmaksızın emekli olacak.

İşte, Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın yazısındaki satır başları…

Milyonlarca kişinin beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yasa teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Düzenlemeye göre EYT’de kademeli prim günleri aranacak. 8 Eylül 1999 tarihi öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar yaş dışındaki koşulları yerine getirerek emekli olabilecekler.

SSK’lılar 4447 Sayılı Kanun ile getirilen kademeli prim gününe tabi olacaklar. Kademeli prim günü 5000’den başlayarak 5975 güne kadar çıkacak.

BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’na tabi olan kadınlar 7200, erkekler ise 9000 prim gününü doldurarak olabilecekler.

Teklifte kısmi emeklilik ile ilgili bir düzenlemeye ise yer verilmedi.

İŞTE KADEMELİ EMEKLİLİK TABLOSU

asdfghjhtsrgadhnsg.jpgasfdghjklkjhdghjkmjd.jpg


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu