Genel

Amazon MX Player’ı satın almayı planlıyor

Amazon, Hindistan’ın tanınmış video yayın ve içerik platformu MX Player’ı satın almakla ilgileniyor gibi görünüyor.

TechCrunch’ın haberine göre, görüşmeler halen devam ediyor ve bir anlaşmayla sonuçlanmayabilir. Anlaşma henüz MX Player’ın sahibi Times Internet ve Amazon tarafından sonuçlandırılmadı.

MX Player, onu satın almakla ilgilenen tek şirket değil. Konuya aşina iki kaynağa göre, Zee ve Sony gibi önde gelen eğlence şirketleri de şirketi satın almakla ilgileniyor.

MX Player 2018 yılında Times Internet tarafından 146 milyon dolara satın alınmıştı. Satın alma işleminden bu yana eğlence uygulaması, kullanıcılara canlı TV kanallarına, kısa videolara, orijinal içeriğe ve daha fazlasına ücretsiz erişim sağlayarak popülerliğini artırdı.

Uygulamanın şu anda dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcısı var ve gelirinin büyük bir kısmını reklamlardan elde ediyor. Sonuç olarak, video tüketimi hızla artarken, birçok büyük oyuncu satın almak istiyor.

Amazon’un Hindistan’daki eğlence sektörünü genişletmeyi planladığı söyleniyor. Şirket, öğrenciler ve sadece mobil kullanıcılar için daha düşük bir fiyata sunulan Prime Video platformu aboneliğini agresif bir şekilde tanıttı.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu