Genel

Twitter’a dava açan eski çalışanların sayısı her geçen gün artıyor

Bloom, halihazırda ABD’de Twitter’a haksız fesih davası açan yaklaşık 100 müvekkili olduğunu ve bu sayının her geçen gün arttığını söylüyor. Bu kişiler arasında yer alan Amir Shevat, BBC’ye verdiği bir röportajda davası hakkında biraz konuştu.

Shevat, 2021 yılında Twitter tarafından satın alındığında Reshuffle adlı startup’ın sahibiydi ve ekibinin bir kısmıyla birlikte sosyal ağa katıldı. Twitter’da 150 kadar kişiden sorumlu ürün müdürü oldu. “Yeniden yapılanmadan” bahseden bir e-postanın ardından tüm ekibinin bir gece içinde gönderildiğini anlatıyor.

Shevat, “Ekibimle konuşuyordum ve birbiri ardına bana bilgisayarlarının ‘tuğla gibi’ olduğunu söylüyorlardı,” dedi. “Bu, şirketi çok önemseyen mühendislerin birçoğunun cesaretini kıran çok ama çok zor bir deneyimdi.”

Şikayetler, işten çıkarmaların yapılış şekline yöneliktir. Shevat tarafından bildirilen vakada, resmi bir bildirim ya da benzeri bir şey almadan önce, çalışanların bilgisayarları aniden kilitlendi. Buna ek olarak, Musk’ın hedefleri veya çalışanlardan ne istediği konusunda net olmadığından şikayet ediyor.

“Örneğin, ona ‘Twitter’ın geleceği nedir’ diye sorduğumuzda, Mars’a gitmesine yardımcı olacağımızı düşündüğünü söyledi. Bir sosyal [medya] uygulamasını Mars’a gitmekle nasıl ilişkilendireceğimi bilmiyorum” dedi.

Avukat Bloom, temsil ettiği diğer davalarda sözleşme ihlalleri ve ayrımcılık da dahil olmak üzere çeşitli iddialar olduğunu sözlerine ekledi.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu