Genel

Apple Yakında iPhone’lar İçin Ters Kablosuz Şarjı Getirebilir

Apple kablosuz şarj özelliğini farklı mecralar üzerinden sunmuş olsa da iPhone’ların bu özelliği desteklemesi zorlu bir süreç olmuştur.

Apple kablosuz şarjın savunucularından biri oldu ve uzun yıllardır Qi kablosuz şarj standardını destekleyerek bu konuya odaklandığını gösterdi. Ancak şirket henüz iPhone’larda ters kablosuz şarj özelliğini sunmadı ve yeni raporlara göre bu durum çok yakında değişebilir.

9to5Mac’in raporunda aktardığı kaynaklar, mühendislik sorunları nedeniyle birçok gecikmeyle karşılaşmış olsa da Apple’ın bu özelliğin geliştirilmesi üzerinde çalışmaya devam ettiğini söylüyor. Rapor, Apple’ın en son iPhone 14 Pro modellerinde teknolojiyi desteklemeyi planladığını ancak bunun işe yaramadığını bile öne sürüyor. Apple her zaman donanımının yazılımla ince ayarlı olmasını istemiştir ve raporda yer alan iddialara bakılırsa Apple bunu başarmakta zorlanıyor gibi görünüyor.

iPhone pek çok özelliği entegre etmeyi başardı, ancak iPhone’daki bir AirPod’u kablosuz olarak şarj etme gibi basit bir görev hayal oldu. Samsung bunu Galaxy S modellerinde sunuyor ve 1 lakh Rs’nin üzerinde harcama yapan kişiler ideal olarak Apple’ın da bu özelliği cephaneliğinde bulundurmasını bekler.

Kesin olan bir şey varsa o da Apple’ın yarım yamalak olduğunu düşündüğü bir özelliği/ürünü piyasaya sürme riskini almayacağıdır. Bunu, dünyanın önünde tanıtılan ancak tüketiciler için hiçbir zaman piyasaya çıkmayan AirPower çoklu cihaz kablosuz şarj cihazında gördük.

Adil olmak gerekirse, rapor Apple’ın ters kablosuz şarj versiyonuyla farklı bir şey planladığını gösteriyor. Apple, kullanıcıyı cihazın şarjının başladığına dair uyarmak üzere bir şarj sesi/tonu etkinleştirmek için yazılım optimizasyonunu kullanabilir.

Apple’ın ayrıca iPhone üzerinden yapılan şarj işleminin, kablosuz şarj bobini aracılığıyla temas halinde olan her iki cihaz üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmamasını sağlaması gerekecek. iPhone’lar için bataryadaki MagSafe konektörleri aracılığıyla iyi çalıştı, şimdi bunu dahili bileşenlerle iPhone’a getirmek tamamen farklı bir konu. Apple hala bu özellik üzerinde çalışıyor ve hangi iPhone modelinin bunu sunacağını bilmiyoruz ancak bunun premium Pro modelleri için ayrılmasını bekliyoruz.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu