Genel

Baidu, ChatGPT rakibinin testlerini Mart ayında tamamlayacak

Yaklaşık bir hafta önce Çinli çok uluslu teknoloji şirketi Baidu’nun popüler ChatGPT yapay zeka sohbet robotunun kendi versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlandığını bildirmiştik. Şirket o zamandan beri CNN’e, “Ernie Bot” olarak adlandırılacak olan yapay zeka aracının dahili testlerini bu Mart ayında tamamlayacağını doğruladı.

Açılımı “Enhanced Representation through Knowledge Integration” olan Ernie, Baidu’nun 2019 yılında tanıttığı yapay zeka destekli büyük dil modeli. Ernie Bot’un temelini oluşturacak olan modelin, dil anlama ve oluşturma ve metinden görüntüye oluşturma yeteneğine sahip olduğu bildirildi.

Konu hakkında bilgi sahibi olan kişilere göre Baidu, Ernie Bot’u bağımsız bir uygulama olarak kullanıma sunmayı hedefliyor. Şirket daha sonra bu aracı arama motoruna entegre etmeyi planlıyor. Bu, kullanıcıların arama sorguları yaptıklarında chatbot tarafından oluşturulmuş sonuçlar alacağı anlamına geliyor.

Baidu, yapay zekayı ürün ve hizmetlerine entegre eden ilk şirket değil. Kısa bir süre önce Google, soru ve taleplere yanıt vermek üzere Google’ın Diyalog Uygulamaları için Dil Modeli’ni (LaMDA) kullanacak yeni bir sohbet robotu olan Bard’ı tanıttı. Microsoft da soruları sohbet tarzında yanıtlayabilen ChatGPT destekli bir Bing’i tanıtmaya hazırlanıyor. Redmond teknoloji devi ayrıca görüntü oluşturma yazılımı DALL∙E 2’yi Azure OpenAI’ye getirerek kullanıcıların görüntü veya metin girişi yoluyla görüntü oluşturmasını kolaylaştırdı.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu