Genel

WhatsApp, Mesajları Sohbetler ve Gruplar İçinde Sabitleme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Sabitlenmiş mesajlar, kullanıcıların önemli mesajlara kolayca erişmesini sağlayarak çok sayıda mesaj alan gruplardaki organizasyonu geliştirecektir.

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, 2023 yılı için birden fazla yeni özellik üzerinde çalışıyor. Meta’nın sahip olduğu uygulamanın, kullanıcıların sohbet ve gruplar içindeki mesajları sabitlemelerine olanak tanıyacak yeni bir özelliği kullanıma sunmayı planladığı bildiriliyor.

“Bu özellik sayesinde bir sohbette önemli mesajları bulmak daha kolay olacak. Aslında, Play Store’daki en son Android için WhatsApp beta 2.23.3.17 güncellemesi (uygulamanın işletme sürümü) sayesinde, bu özelliğin uygulamanın gelecekteki bir güncellemesi için geliştirilme aşamasında olduğunu keşfettik” diyor WABetaInfo.

Bu özellik, kullanıcıların önemli mesajları sohbetin en üstüne sabitlemelerine olanak tanıyacağı için kullanışlıdır. Bir mesaj sabitlenmişse ve alıcı uygulamanın eski bir sürümünü kullanıyorsa, uygulama, mağazada bulunan en son sürüme yükseltmeyi istemek için sohbette bir mesaj gösterecektir.

Ayrıca, sabitlenmiş mesajlar, kullanıcıların önemli mesajlara kolayca erişebilmelerini sağlayarak çok sayıda mesaj alan gruplardaki organizasyonu geliştirecektir.

Raporda, sohbetler ve gruplar içinde mesajları sabitleme özelliğinin şu anda geliştirme aşamasında olduğu ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanmasının beklendiği belirtildi.

WhatsApp ayrıca daha uzun grup konuları ve açıklamaları yayınlayarak grupları daha iyi tanımlamayı kolaylaştırıyor. Özellik, iOS güncellemesi için en son WhatsApp beta sürümünü yükledikten sonra tüm kullanıcılar için kullanılabilir durumda ve önümüzdeki günlerde daha da fazla kullanıcıya sunulacak.

WABetaInfo’ya göre, artık 2048 karaktere kadar ulaşabilen (önceki sınır 512 karakter olarak belirlenmişti) daha uzun bir grup açıklaması seçmek mümkün ve grup yöneticileri için gerçekten yararlı, böylece Android’de gruplarını tanımlamak için ek bilgiler kaydedebilirler.

iPhone kullanıcıları için WhatsApp, iOS’taki grup konusu için de artık 100 karaktere kadar kabul edebilen değişiklikler getiriyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu