Genel

İstanbul’da okullar tatil mi, hangi illerde okullar tatil edildi? Kar nedeniyle yarıyıl tatili uzatılan iller (İstanbul, Ankara, Sivas, Diyarbakır, Gaziantep, Bingöl..

Kar yağışı haberleri ardından valiliklerden teker teker tatil kararı geldi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı illerde yarıyıl tatili uzatıldı. Valilikler kar tatili haberini resmi sosyal medya hesabından duyurdu. Açıklamalarda kamuda çalışan hamile ve engelli personellerin de aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi. Peki, hangi illerde okullar tatil edildi, İstanbul ve Ankara’da okullar tatil mi? İşte kar nedeniyle yarıyıl tatili uzatılan illerin listesi.

Uyarıların ardından Türkiye’nin birçok noktasında yoğun kar yağışı başladı. Etkisini gösteren kar yağışı sebebiyle birçok ilde okullar tatil edildi. Okullarını tatil eden illerin valilikleri sosyal medyadan öğrencileri ve velileri bilgilendirdi. Peki, hangi illerde okullar tatil edildi? Ankara ve İstanbul’da okullar yarın tatil mi? Kar tatili kararı alan illeri derledik.

İSTANBUL

İstanbul Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle kent genelinde yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarında eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

ANKARA

Ankara Valisi Vasip Şahin, olumsuz hava koşulları nedeniyle kentte yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, son meteorolojik değerlendirmelere göre, Ankara’da yarın sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma, öğlen saatlerinden itibaren ise yoğun yağış beklendiğini belirtti.

BİTLİS

Bitlis’te etkili olan kar yağışı nedeniyle 302 köy yolu, ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının 107 santimetreyi geçtiği kentte, merkez ile Güroymak ve Hizan ilçelerinde okullar 1 gün süre ile tatil edildi. Meteoroloji yetkililerinin özellikle pazartesi günü yoğun kar yağışı beklendiğini bildirmesinin ardından Bitlis Valiliği, merkez ile Güroymak ve Hizan ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat günü eğitime ara verildiğini açıkladı.

ÇANAKKALE

Çanakkale Valiliği basın duyurusu ile tatil haberini verdi.

MUŞ’TA İKİ GÜN TATİL

Muş’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar iki gün tatil edildi.

BİNGÖL

Bingöl’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar iki gün tatil edildi.

HAKKARİ

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 06.02.2023 Pazartesi günü İlk ve Orta dereceli eğitim öğretim kurumları, Özel Öğretim Kusları, Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim öğretime 1(bir) gün ara verilmiş olup, engelli ve hamile kamu personeli de 1 gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

MALATYA

Yoğun kar yağışının devam ettiği Malatya’da eğitime bir gün ara verildi.

ŞANLIURFA VALİSİ DUYURDU

İki gündür kar yağışının etkili olduğu Şanlıurfa’da eğitime 1 gün ara verildi. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 1 günlük kar tatilini sosyal medya hesabından duyurdu.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

TUNCELİ

Tunceli’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullarda yarın eğitime ara verildi.

GAZİANTEP VE ADIYAMAN

Kar yağışı nedeniyle günlük yaşamın olumsuz etkilendiği Gaziantep ve Adıyaman’da okulların tatil edildiği duyuruldu.

SİVAS

Sivas genelinde eğitime 1 gün ara verildi. Vali Yılmaz Şimşek, tatil haberini;

“Sevgili öğrenciler;

Sivas genelinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle 06.02.2023 Pazartesi günü 1 (bir) gün süreyle eğitime ara verilmesine karar verdik.

KARAMAN

Karaman’da da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.

ISPARTA

Isparta Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek olumsuzlukların engellenmesi için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezilerinde 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime ara verildiği aktarıldı.

BAYBURT

Bayburt Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Şubat 2023 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitime bir gün süreyle ara verildiğini, hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağını duyurdu.

GİRESUN

Giresun’da olumsuz hava koşulları nedeniyle 8 ilçenin tamamında, diğer ilçelerin de köy okullarında yarın eğitime ara verildi.

ADANA

Adana’nın Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde kar nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

KAYSERİ

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, beklenen kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Çiçek, “Tüm öğrencilerimizin bu kar tatilini kitap okuyarak ve kar topu oynayarak geçirmelerini istiyoruz” dedi.

NEVŞEHİR

Nevşehir Valiliği, kar yağışının yol açacağı muhtemel olumsuzlukların önlenmesi amacıyla eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

KONYA

Konya’da devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi. Kent merkezi ile 17 ilçede okullar bir gün, Derebucak ilçesinde ise 2 gün tatil edildi

AĞRI

Ağrı’da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

BURDUR

Burdur’da olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar’da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

BATMAN

Batman’ın Gercüş ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

KARS

Kars’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

KIRŞEHİR

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, beklenen yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini belirtti.

YOZGAT

Yozgat’ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi

Yozgat Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da kent genelinde yoğun kar yağışının beklendiği aktarıldı.

SAMSUN

Samsun’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildi.

ANTALYA

Antalya’nın Korkuteli, Elmalı ve Akseki ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

İSTANBUL İÇİN ALINAN ÖNLEMLER

İstanbul Valiliği, meteorolojik raporlar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Valilik koordinasyonunda yapılan ‘Karla Mücadele Hazırlık Değerlendirme Toplantısı’nın ardından alınan tedbirleri duyurdu.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu