Genel

Bedelli askerlik bekleyenlere kötü haber geldi! Artık sadece para yeterli değil… Bedelli askerlik şartları neler? İşte yeni şart

Çok sayıda askerlik çağına gelmiş vatandaş bedelli askerlik şartlarını incelerken, bedelli askerlik bekleyenleri endişelendiren bir haber geldi.

Türk lirasında yaşanan değer kaybı sonrası hızla artan bedelli askerlik fiyatı sonrası bir kötü haber daha geldi.

Son günlerin en çok aratılan başlıkları arasında yer alan bedelli askerlik hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Eğitim, iş, sağlık ve çeşitli nedenlerden dolayı pek çok vatandaş ‘Bedelli askerlik ne kadar?’ ve ‘Bedelli askerlik şartları neler?’ sorularına yanıt ararken, konu hakkında iki kötü haber birden geldi.

Her sene zamlanan ücret ise bu sene hem enflasyon hem de asgari ücrete yapılan yüzde 50’nin üzerindeki zam nedeniyle el yakacak cinsten.

Asgari ücretteki yüzde 55’lik artışın memur maaşlarına da yansıyacağı düşünüldüğünde 6 asteğmen maaşına endeksli bedelli askerlik ücretinin yeni yılda 150 bin TL’nin üstüne çıkacağı aktarıldı.

BAŞVURU SAYISI KAPASİTEYİ ZORLADI

Habertürk yazarı Bülent Aydemir, ekonomik sıkıntılar nedeniyle bedelliye başvuruların azaldığını ancak enflasyonun yüksekliği ve ücretin daha da artacağı beklentisinin bedelli başvurularını artığını ifade etti.

KURA İLE BELLİ OLACAKLAR

Aydemir, eğitim birliklerin kapasitesinin üzerinde başvuru olduğu için işin kuraya kalacağını aktardı.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu