Genel

Android 14 Bazı Telefonlara Yerel Web Kamerası Desteği Getirebilir

Yakında, bir Android cihazı yerel olarak takıp Mac’ler, PC’ler ve Google’ın Chromebook’ları gibi çeşitli cihazlarda web kamerası olarak kullanabilirsiniz.

Google’ın gelecek ana Android sürümü olan Android 14, bir Android telefonu bilgisayarda web kamerası olarak kullanmak için yerel desteğe sahip olabilir. Bu, bu işlevsellik için üçüncü taraf uygulamalara güvenen mevcut yöntemden önemli bir değişime işaret edecektir.

9to5Google aracılığıyla Mishaal Rahman tarafından AOSP’de tespit edilen kod değişikliklerine göre Google, bir Android cihazı takıp Mac’ler, PC’ler ve Google’ın kendi Chromebook’ları gibi çok çeşitli cihazlarda web kamerası olarak kullanmanıza olanak tanıyan ‘DeviceAsWebcam’ adlı bir özellik üzerinde çalışıyor. Ayrıca, ‘Devamlılık Kamerası’ özelliği yalnızca iOS ve Mac cihazları arasında çalışan Apple’ın aksine, Google evrensel olarak uyumlu ‘USB Video Sınıfı’ (UVC) standardını tercih ediyor.

Rahman, “Android’in bir süredir harici tak ve çalıştır USB web kameralarını desteklediğini, ancak telefonunuzu bir UVC aygıtı olarak kullanma desteğinin yeni olduğunu” ve “benzer işlevleri yerine getiren çok sayıda üçüncü taraf uygulaması” olduğunu belirtiyor.

Ayrıca, yeni özellikle bile, video verilerini kameradan ana cihaza iletmek için ayrı bir uygulama veya hizmetin hala gerekli olacağını akılda tutmanın önemli olduğunu belirtiyor.

Özellikle Motorola Edge 20 gibi telefonlar, USB modunu web kamerasına çevirerek ve bir PC’ye bağlayarak zaten bir web kamerasına dönüştürülebiliyor. Cihaz daha sonra bir ‘Motorola UVC Kamera’ olarak tanınır.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu