Genel

Altın için hazır olun! Yeni rekor geliyor

Borsa ve altında yaşanan hareketlilik devam ederken, altın ve para politikaları uzmanı İslam Memiş’ten dikkat çeken uyarılar geldi. Memiş, gram altın için, ” Orta ve uzun vadede 1450-1550 TL band aralığı gelmesi muhtemel bir sonuçtur” dedi.

Memiş, “Gram altın TL fiyatı yine hızlı bir toparlanma isteğinde. Gram altında Powell’ın açıklamalarından sonra 15 TL bir değer artışı oldu. Gram altın, ons altın fiyatından destek gördü” ifadelerini kulandı.

Memiş’in gram altın ile ilgili yorumu şöyle:

“Şu an kapalı çarşı piyasasında gram altın fiyatı 1193 TL. Ekran fiyatları ve kapalı çarşı fiyatları arasında fark var. Gram altın için yılın ilk çeyreğinde 1280 TL direncini takip edeceğim. Orta ve uzun vadede 1450-1550 TL band aralığı gelmesi muhtemel bir sonuçtur.

Gram altın TL fiyatında yeni rekorlar yolda diye düşünüyorum. Kısa vadede geri çekilmeler bir alım fırsatı olarak düşünüyorum. Altın son bir kez fırsat verebilir. 2023 altın ve gümüş yılı olacak. Şunu özellikle belirtmek isterim ki yatırımcılar gümüşü ihmal etmesin. Gümüşün altından fazla getirisi olacak. Altın mı gümüş mü derseniz gümüş derim.”

HAZİRAN’DAN SONRA YENİ REKOR

Memiş, orta ve uzun vadede Altın fiyatlarının mart ayı gibi yükselişe devam edeceğini belirtti. Memiş, gram altının orta vadede 1280, 1350, 1450 ve 1500 TL rakamlarının üst seviyelerinde görülebileceğini vurguladı. İslam Memiş, Haziran ayından sonra hem dolar kurunda hem de ons fiyatında yapılan destekler ile yeni rekorların görülebileceğinin altını çizdi.

“YATIRIMCILAR YENİ FIRSATLAR YAKALAYABİLİR”

Altın değerlendirmelerine devam eden İslam Memiş, “Kısa vadede öngördüğümüz geri çekilmeler altın almayı ihmal etmiş altın almamış ya da eline yeni nakit geçmiş olan yatırımcısına da bir fırsat vereceğini tahmin ediyorum. Ancak elinde altın bulunan yatırımcısının da acele etmemesini önümüzdeki aylarda tekrar bu yükselişlerin devam edeceği bilgisini paylaşabiliriz” diye konuştu.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu