Genel

WhatsApp için Yeni Özellikler Duyuruldu

WhatsApp belge paylaşımı, Arama kısayolu ve Sabitlenmiş mesajlar için uygulama içi banner üzerinde çalışıyor

Android için Sesli durum güncellemelerinin beta sürümünün ardından, WaBetaInfo tarafından yayınlanan son rapora göre WhatsApp’ın Belge başlığı, Arama kısayolu ve Sabitlenmiş mesajlar gibi bir dizi özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

2GB Dosya paylaşımı Belge başlığı

WhatsApp Mayıs 2022’de dosya paylaşım limitini 100MB’dan 2GB’a yükseltti, ancak tüm kullanıcılar bunun farkında değil. WhatsApp, özelliği tanıtmak için gelecekteki bir güncellemede uygulama içi bir banner eklemeyi planlıyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, banner dosya tarama bölümünde görünecek ve kullanıcıları artık 2GB boyutuna kadar dosya paylaşabilecekleri konusunda bilgilendirecek. Bu, farkındalığı artırmaya ve insanları özelliği denemeye teşvik etmeye yardımcı olacaktır.

Arama kısayolu

Ekran görüntüsü, kullanıcıların listelerindeki bir kişiye dokunarak bir arama kısayolu oluşturabileceklerini gösteriyor. Bu, cihazlarının ana ekranını otomatik olarak güncelleyecektir. Bu özellik, aynı kişiyi sık sık arayan ve her seferinde uygulamayı açıp kişiyi arama sürecinden geçmek istemeyenler için zaman kazandıracak ve arama sürecini basitleştirecektir.

Sabitlenmiş mesajlar

WhatsApp, gelecekteki bir uygulama güncellemesi için sohbetlerde ve gruplarda mesajları sabitleme özelliğini geliştiriyor. Önemli mesajların sabitlenmesi, konuşmalarda bulunmalarını kolaylaştıracak.

Alıcı WhatsApp’ın eski bir sürümünü kullanıyorsa, uygulama yükseltme için bir mesaj görüntüleyecektir. Bu özellik, gruplardaki organizasyonu iyileştirecek ve kullanıcıların önemli mesajlara kolayca erişebilmelerini sağlayarak odaklanmalarına olanak tanıyacak.

Kullanılabilirlik

Yukarıda bahsedilen özellikler halen geliştirme aşamasında olup, v2.23.3.13/15/17 android beta sürümlerinde tespit edilmiştir ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacaktır.

Ayrıca WhatsApp, Sohbet aktarımı, Blok kısayolu, yeni bir Kamera modu ve daha fazlası gibi diğer geliştirmeler üzerinde çalışıyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu