Genel

15 Milyon Emekliye Bu Gece Yarısı Müjdeli Haber Verildi! Az Önce Belli Oldu 7.500 TL Ödeme Yapılacak

2 milyon 250 bin EYT’linin emekli olacak olması bankaları yeniden promosyon kampanyalarına zam yapmaya itti. 2023’te başlayan promosyon yarışı tüm hızıyla devam ederken, İş Bankası’nın emeklilere ödeyeceği tutar da netlik kazandı.

Türkiye’de mart ayı ile birlikte 15 milyondan fazla emekli vatandaş olacak. Bu kadar büyük bir grubu kendi müşterileri yapmak isteyen bankalar ise şimdiden emeklilere 2023’te ödeyecekleri promosyon tutarlarını belirlemiş durumda.

2022 yılında birçok emekli promosyon ödemesinden faydalanmış olsa da, bu vatandaşlar da daha yüksek promosyon verilmesi halinde geçmişte aldığı düşük promosyonun üzerinde kalan tutarı bankadan talep edebilecek.

2 milyon 250 bin EYT’li ise ilk maaşlarını Mart ayında alacak. EYT’liler, maaşlarını promosyon kampanyasından faydalanmak istedikleri bankaya e-Devlet aracılığı ile kolayca taşıyabilecek ve bu bankadan 3 gün içerisinde promosyonunu alabilecek.

İŞ BANKASI 2023’TE EMEKLİYE NE KADAR PROMOSYON ÖDEYECEK?

İş Bankası’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre 2023 itibariyle emeklilere yapılacak promosyon ödemeleri şu şekilde:

asdfghojgjfhdgsdzbfnfmdhsg.jpg

2022 yılında yapılan kampanya 31 Aralık 2022 itibariyle son bulmuştu. İş Bankası kampanyanın süresini uzatırken, promosyon tutarlarında da bazı değişikliklere gitti. Yeni kampanya içinse son tarih 31 Mart 2023 olarak belirlendi.

10 BİN LİRAYI GEÇMESİ BEKLENİYOR

Ödeme tablosundan da anlaşılacağı üzere bu promosyon tutarlarının hesaplanmasında en düşük emekli maaşı geçen yılki 3500 lira olarak hesaplandı. Oysa sene başında emekli maaşlarına yüzde 30 zam yapılırken, en düşük emekli maaşına ise yüzde 50’nin üzerinde bir zam yapıldı. Maaşlara yapılan bu artışın, promosyon ödemelerine de yansımasını bekleyen emekliler, yapılacak artışla birlikte 2023’te promosyon ödemelerinin 10 bin lira sınırını geçmesini bekliyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu