Genel

Gram ve çeyrek altın sahipleri müjdeli haber verildi! Altın, dolar ve euro piyasalarında son durum

ABD Merkez Bankası FED faiz kararını açıkladı ve faizi 25 baz puan artırarak yüzde 4,75’e yükseltti. FED faiz kararı açıklanmasından sonra gözler altın, dolar ve euro fiyatlarına çevrildi. Peki piyasalarda son durum ne? İşte bütün ayrıntılar…

FED faiz kararı sonrasında ons altın 1926 dolar, gram altın da 1163 lira seviyesinde işlem görüyor. Altın piyasaları, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından yapılan faiz artırımı hamlesine karşın beklenenden daha sınırlı bir şekilde hareket etti. Ons altın, 1926 dolardan işlem görürken, gram altın ise 1163 liraya kadar ulaştı. FED’in faiz artırımlarının devam edeceğini tekrarlayan bir açıklama yapmasına rağmen, altın fiyatlarında beklenen volatilite görülmedi.

FED, küresel enflasyon sorununu çözmek için faiz artırması yaparken, aynı zamanda altın fiyatlarının belirlenmesine de yardımcı oldu. ABD’deki enflasyon verilerine bakıldığında son iki aydır düşüş trendi görülmektedir. Bu durum, Fed’in faiz artırım hızında bir gerileme ve daha sonra faiz indirimlerine başlanılmasına neden olması bekleniyor.

Altın fiyatlarındaki bu pozitif gelişme, FED’in faiz kararı öncesi ve sonrasında fiyatlarda bir değişiklik yaşanmamasına rağmen, uzun vadeli olarak fiyatların artması bekleniyor. Ons altın şu an 1926 dolardan işlem görürken, gram altın ise 1163 liraya kadar ulaştı.

Sonuç olarak; Altın yatırımcısı FED faiz kararı sonrası piyasaların açılışıyla pozisyon alması bekleniyor. Uzmanlardan 2023 yılı için altın yılı olacak yorumları yapılırken uzun vadede yatırımcıların yüzünü güldüreceğe benziyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu