Genel

Çocuğu okula giden anne babalar dikkat! PTT’den 3.295 TL çocuk yardımı RESMEN AÇIKLANDI: bugün hemen başvurabilirsiniz

Çocuğu olan aileler için yardım kampanyası başlatıldı. Devlet tarafından çocuk yardımı yapılacak. İşte detaylar…

Çocuğu okula giden anne babalar dikkat! PTT’den 3.295 TL çocuk yardımı dağıtılacak: Başvurular için son tarih… Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından müjde. Çocuğu olan aileler için yardım kampanyası başlatıldı. Devlet tarafından çocuk yardımı yapılacak. İşte detaylar…

DEVLETTEN ÇOCUKLU AİLELERE YARDIM

PTT’den haber geldi. Çocuğu anaokul, ilkokul, lisede olanlara harçlık verilecek. Küçük yaşta çocuğu olan aileler için 3.295 TL yardım parası ödenecek. T.C kimlik numarasına yapılan ödemeler için acilen arama yapın. İşte ayrıntılar…

2023 yılında da aileler için çocuk yardımları verilmeye devam ediyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından da bu ödemeler gerçekleştirilmektedir. Ocak ayında olacak bu ödemelerin nasıl yapılacağı merak ediliyor. Bu ödemeler için talep sayısı bir hayli arttı. Çocuk yardım ödemelerinin onaylanması halinde hesaplara yatırılması hemen gerçekleşiyor.

2023 yılındaki SED ödeme miktarları:

Okul öncesi çocuklar için 2059 TL.

İlköğretim öğrencisi çocuklar için 3090 TL.

Ortaöğretim öğrencileri için 3295 TL.

Ort. çağında okumayan öğrenciler için 2059 TL.

Yükseköğretim öğrencileri için 3708 TL.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre çocuklu ailelere para yardımı yapılacak. Kaç tane çocuk varsa ona göre ödeme yapılacak. 350 ve 650 TL arasında ödeme yapılacak. Bir ve iki çocuk için 350 TL .Üç çocuk için 450 TL. Daha fazla çocuk için 650 TL ödeme yapılacak.

Başvuru için e devlet sistemine giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da başvurular için size en yakın bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne giderek başvuruda bulunabilirsiniz.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu