Genel

ABD ve Avrupa yapay zeka anlaşması başlattı

Yapay zekanın (YZ) kullanımını hızlandırmak ve geliştirmek için yapılan bir anlaşma geçtiğimiz Cuma günü (27) Beyaz Saray ve Avrupa Komisyonu tarafından duyuruldu. Bu, Kuzey Amerika ülkesi ile Avrupa kıtası arasında yapay zekâ konusunda yapılan ilk kapsamlı anlaşma niteliğinde.

Anlaşmanın amacı, sağlık, tarım, elektrik şebekesi, hava tahmini ve acil durum müdahalesi gibi sektörleri iyileştirmek için yapay zekayı kullanmak. Hükümetler, yapay zekaları kullanarak hizmet ve operasyonlara daha fazla hız ve verimlilik getirebilir.

Bunu yapmak için hükümetler daha ayrıntılı ve veri açısından zengin yapay zeka modellerine erişim kazanacak. Örneğin ABD ve bazı Avrupa Birliği ülkeleri elektrik şebekesi hakkında bilgi toplamaktadır ve ortak bir model için bu bilgilerden yararlanmalıdır.

Bir grup olarak çalışmalarına rağmen, her biri kendi verilerini saklamaktadır. Reuters haber ajansına konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi, “Ancak Avrupa ve Amerika verileriyle konuşan bir model oluşturabiliriz çünkü ne kadar çok veri ve ne kadar çeşitli veri olursa model de o kadar iyi olur” dedi.

Daha önce ABD ve Avrupa belirli alanlarda anlaşmalar yapmıştı. Bunlar arasında Beyaz Saray ve Avrupa Komisyonu gizlilik konusunda taahhütler imzaladı. Diğer ülkeler de yeni pakta katılmaya davet edilecek.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu