Genel

6’lı masanın aday belirsizliği sürüyor

 

Seçimlere sayılı günler kalmasına rağmen, 6’lı masada liderlerin Cumhurbaşkanı adayı belirleyememesi sosyal medyada dalga konusu oldu.

Netleşen seçim takvimiyle Türkiye’yi seçim heyecanı sardı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yetkisini kullanacağını ve 10 Mart’ta resmi adımın atılarak seçimlerin 14 Mayıs’ta olacağını belirtmişti..

Seçimlere 4 ay süre kalmışken, muhalefet kanadında aday krizi hakim.

Adayda karar verilemiyor

CHP ve İyi Parti önderliğinde; Saadet, Demokrat, DEVA ve Gelecek Partisi’nin oluşturduğu 6’lı masa, ittifakın ilk oluştuğu günden bugüne bir aday üzerinde birlik sağlayamadı.

 İyi Parti ile CHP arasında aday konusundaki görüş ayrılığı bir türlü giderilmezken, masaya dışarıdan destek veren HDP de aday belirleme sürecini etkiliyor.

Şubat’ta adayı açıklamaları bekleniyor

Son olarak Ortak Politikalar Metni’ni açıklayan muhalefetin, Şubat ayında aday üzerinde çalışmalara başlayacağı belirtiliyor..

Sosyal medyada ti’ye aldı

Tüm bu süreç ise birçok kesimden tepki toplarken, sosyal medyada da dalga konusu haline dönüştü..

Kaynak :https://www.kamusaati.com

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu