Genel

WhatsApp, Topluluk Duyuru Grubu İçinde Mesaj Tepkilerini Getirebilir

WhatsApp, duyuru grubu içindeki mesaj tepkilerini getiren bir güncelleme mevcut olduğunda kullanıcıları bilgilendirmek için bir uygulama içi banner üzerinde çalışmayı planlıyor.

Meta’nın sahibi olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, kullanıcıların iOS’taki duyuru grubundaki mesajlara tepki vermesini sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi.

WhatsApp’ı takip eden bir web sitesi olan WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, Meta’nın sahip olduğu platform, duyuru grubu içindeki mesaj tepkilerini getiren bir güncelleme mevcut olduğunda kullanıcıları bilgilendirmek için bir uygulama içi banner üzerinde çalışmayı planlıyor.

Bildirildiğine göre, kullanıcıların yaklaşan özelliğe erişmek için uygulamalarını App Store’dan veya TestFlight uygulamasından güncellemeleri gerekecek. Raporda ayrıca, bu yeni özelliğin şu an itibariyle geliştirme aşamasında olduğu ve yakın gelecekte iOS uygulamasında yayınlanmasının muhtemel olduğu belirtiliyor.

Bu arada WhatsApp, bazı beta test kullanıcıları için yeni bir kamera da yayınlıyor. Kamera modundaki yeni eller serbest özelliği, tek bir dokunuşla video kaydetmenize olanak tanıyor. Bir rapora göre, kamera tek bir dokunuşla video moduna geçme özelliği getirilerek yeniden tasarlandı, böylece video kaydetmek için dokunup basılı tutmanıza gerek kalmıyor.

Bu özellik sayesinde WhatsApp nihayet video çekmeyi daha kolay hale getiriyor. Buna ek olarak, artık kayıt sırasında ön kameradan arka kameraya veya tam tersine geçiş yapabilirsiniz. Raporda ayrıca, bazı beta test kullanıcılarının yeni kamera modunu zaten kullanabildikleri ve bu sürüm adayını yükledikten sonra artık herkes tarafından kullanılabileceği belirtildi. Buna ek olarak, bu güncelleme önceki 2.23.2 beta sürümlerindeki tüm hata düzeltmelerini ve performans iyileştirmelerini içeriyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması ayrıca çizim aracı için yenilenmiş bir metin editörü üzerinde çalışıyor. Metin arka planını değiştirme, yazı tipleri arasında geçiş yapma ve metin hizalamada esneklik gibi yeni özelliklere sahip olacak.

Bu özellik kullanıcılara metin hizalamasını değiştirme olanağı sağlayacak. Kullanıcıların metinlerini görüntünün kompozisyonuna uyacak şekilde hizalamalarına olanak tanıyacak.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu