Genel

PTT’ye başvurun! 2500 TL desteği alın

Devlet tarafından yapılan yardımlara bir yenisi daha ekleniyor. Bu kez ise devlet, yeni kimlik kartı olanlara ek destek sağlayacak bir ödeme yapmaya karar verdi. İşte detaylar…

Kış aylarının kendini hissettirmesi ile beraber artan doğalgaz faturalarına karşılık, devlet vatandaşlara destek kapsamında yardım ödemelerine başlamıştı. İhtiyaç sahibi aileler için de ek destek ödemeleri söz konusu olmuştu.

Yeni kimlik kartı olan vatandaşlar, doğalgaz destek ödemesi alabilmek için kimlik kartlarını yanına alarak PTT şubelerine giderek 2.500 TL ödemeyi beklemeksizin hesabına aktarabilecek. Merak edilen ödemenin miktarı kadar, başvuru şartları da oldukça önemli.

Destek ödemesi kapsamında başvuru şartları ve ödeme miktarı nelerdir?

2023 ile birlikte kendisini hissettirmeye devam eden zamlar, özellikle düşük gelirli vatandaşların büyük ölçüde etkilenmesine neden oldu. Yeni kimlik kartı olanların faydalanabileceği bu doğalgaz desteği 900 TL ile 2.500 TL arasında değişkenlik gösterirken;

-T.C vatandaşı olmak,
-Doğalgaz abonesi olmak,
-Doğalgaz arzı olan ikametgahta bulunmak,
-Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından hak şahini olmak
-E-devlet üzerinden başvuru sağlamak, gibi şartlara sahip olmak gerekiyor.

E-devlet sistemi üzerinden “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı”na girip, “Sosyal yardım başvuru hizmeti” sayfasından kimkik bilgilerinizi doğrulayarak başvuru sürecini tamamlayabilir, hemen ardından ise PTT şubelerinden ödemenizi alabilirsiniz.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu