Genel

WhatsApp Kamera Modu Değiştirme Özelliğini Yayınladı

Bir rapora göre, kamera sadece bir dokunuşla video moduna geçme özelliği getirilerek yeniden tasarlandı, böylece video kaydetmek için dokunup basılı tutmanıza gerek kalmıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki WhatsApp kullanıcıları için iyi bir haber olarak, Meta’nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması bazı beta test kullanıcıları için yeni bir kamera yayınlıyor. Kamera modundaki yeni eller serbest özelliği, tek bir dokunuşla video kaydetmenize olanak tanıyor.

“Bu özellik sayesinde eller serbest bir şekilde video kaydederek kamerayı yeni bir deneyimle kullanabilirsiniz. WhatsApp’ı takip eden bir web sitesi olan WABetaInfo, Android için WhatsApp 2.23.2.73 güncellemesini (ve Google Play Store’dan en son 2.23.1.76 sürümünü) yükledikten sonra nihayet yeni kamera modunu kullanabiliyoruz” dedi.

Rapora göre kamera, video kaydetmek için dokunup basılı tutmanıza gerek kalmadan sadece bir dokunuşla video moduna geçme özelliği getirilerek yeniden tasarlandı. Bu özellik sayesinde WhatsApp nihayet video çekmeyi daha kolay hale getiriyor. Buna ek olarak, artık kayıt sırasında ön kameradan arka kameraya veya tam tersine geçiş yapabilirsiniz.

Raporda ayrıca, bazı beta test kullanıcılarının yeni kamera modunu zaten kullanabildikleri ve bu sürüm adayını yükledikten sonra artık herkes tarafından kullanılabileceği belirtildi. Ayrıca bu güncelleme, önceki 2.23.2 beta sürümlerindeki tüm hata düzeltmelerini ve performans iyileştirmelerini de içeriyor.

İlgili haberlerde, WhatsApp’ın iOS’ta kullanıcıların duyuru grubu içindeki mesajlara tepki vermesine olanak tanıyacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. WABetaInfo’nun haberine göre platform, duyuru grubu içindeki mesaj tepkilerini getiren bir güncelleme mevcut olduğunda kullanıcıları uyarmak için bir uygulama içi banner üzerinde çalışıyor.

Sonuç olarak, kullanıcıların bu yeni özelliğe erişmek için uygulamanın sürümünü App Store’dan veya TestFlight uygulamasından güncellemeleri gerekecek. Raporda, topluluk duyuru grubundaki mesajlara tepki verme özelliğinin şu anda geliştirilme aşamasında olduğu ve iOS uygulamasının gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanmasının beklendiği belirtildi.

Bu arada, geçtiğimiz hafta mesajlaşma platformunun iOS’ta grup yöneticilerinin belirli bir grup katılımcısı için hızlı ve kolay bir şekilde eylemler gerçekleştirmesi için bazı yeni kısayolları kullanıma sunduğu bildirilmişti.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu