Genel

Google, Metin Açıklamalarından Müzik Üreten Yapay Zeka Sistemini Tanıttı

Google, şarkılar için üretken yapay zekayı deneyen ilk şirket değil; müziği görselleştirerek besteleyen bir yapay zeka olan Riffusion da dahil olmak üzere başka girişimler de oldu.

Google, bir metin açıklaması verilen herhangi bir türde yüksek doğrulukta müzik üretebilen “MusicLM” adlı yeni bir yapay zeka sistemini tanıttı.

Ancak TechCrunch’ın haberine göre şirket risklerden korkuyor ve bu sistemi piyasaya sürmek için acil bir planı yok.

Şarkılar için üretken yapay zekayı ilk deneyen Google değil; müziği görselleştirerek besteleyen bir yapay zeka olan Riffusion’ın yanı sıra Dance Diffusion, Google’ın kendi AudioML’i ve OpenAI’nin Jukebox’ı da dahil olmak üzere başka girişimler de oldu.

Ancak teknik kısıtlamalar ve sınırlı eğitim verileri nedeniyle, hiçbiri özellikle karmaşık kompozisyonda veya yüksek doğrulukta şarkılar üretemedi.

Raporda, MusicLM’nin belki de bunu yapabilen ilk sistem olduğu belirtiliyor.

ABD merkezli Cornell Üniversitesi tarafından hazırlanan akademik bir makalede açıklandığı üzere MusicLM, “önemli karmaşıklıktaki” (örneğin, “unutulmaz bir saksafon solosu ve solo şarkıcısı olan büyüleyici caz şarkısı” ya da “düşük bas ve güçlü kick içeren 90’ların Berlin teknosu”) tanımlamalar için tutarlı şarkılar üretmeyi öğrenmek üzere 2.80.000 saatlik müzikten oluşan bir veri kümesi üzerinde eğitildi.

Bu arada Google, kullanıcıların artık Android’de Chrome’dan ayrıldıklarında gizli oturumlarını kilitleyebileceklerini duyurdu.

Teknoloji devi bir blog yazısında “Yarıda kesilen bir Gizli oturuma devam ettiğinizde biyometrik kimlik doğrulaması isteyebilirsiniz” dedi.

Daha önce bu özellik iOS cihazlarda mevcuttu, ancak şimdi Android kullanıcılarına da sunuluyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu