Genel

Google Chrome’un Ekran Görüntüsü Düzenleme Aracını Kaldırabilir: İşte Nedeni

Bu hafta başında yapılan Chromium değişikliklerine göre, ekran görüntüsü aracının en azından mevcut haliyle ortadan kalkması bekleniyor.

Teknoloji devi Google’ın, Chrome’un ekran görüntüsü düzenleme özelliğini aylar süren geliştirme sürecinin ardından kaldırdığı bildiriliyor. Android Police’in haberine göre, teknoloji devi bir yıldan uzun bir süre önce ekran görüntülerini doğrudan masaüstü tarayıcısında düzenlemek için bir araç geliştirmeye başladı.

Raporda, aylar süren geliştirmenin ardından, ilk olarak Chrome Canary sürüm 98’de tanıtılan bu özelliğin, tüm kullanıcıların erişebileceği bir araç olarak özellik bayrağının dışında yayınlanması amaçlanmış gibi göründüğü belirtildi.

Bu hafta başında yapılan Chromium değişikliklerine göre, ekran görüntüsü aracının en azından mevcut haliyle ortadan kalkması bekleniyor.

Chrome’un açık kaynak kod tabanındaki güncellemelerin sunulduğu Chromium Gerrit’te mühendisler tarafından yapılan bir dizi değişiklik, ekran görüntüsü düzenleme özelliğini tarayıcıdan tamamen kaldırdı.

Rapora göre Chromium’da yapılan değişikliklerin Chrome kararlı sürümüne ulaşması genellikle 10 hafta sürüyor.

Bu arada, geçtiğimiz ay teknoloji devinin Chrome’da güvensiz hiper metin aktarım protokolü (HTTP) indirmelerini engellemek için yeni bir güvenlik seçeneği üzerinde çalıştığı bildirilmişti.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu