Genel

Microsoft, Windows 11 21H2’ye doğrudan yükseltmeyi zorunlu kılacak

Microsoft bu hafta, Windows 11 21H2’den Windows 11 22H2 sürümüne yükseltmenin artık hem Home hem de Pro sürümlerinde sistemin varsayılan ayarlarında otomatik olarak yapılacağını duyurdu.

Değişiklik, Windows 11 22H2’nin kullanıcıların boş zamanlarında yapabilecekleri bir yükseltme olarak kullanıma sunulmasından sadece birkaç gün sonra geldi.

Şirket yaptığı duyuruda otomatik güncellemenin kademeli olacağını, yani tüm sistemlerin hemen aynı anda güncellenmeyeceğini belirtti. İzlenecek sıra, Windows 11 21H2’yi en uzun süredir kullanan makinelere öncelik verecektir.

“Windows 10’dan bu yana Windows kullanıcılarının otomatik güncellemeler aracılığıyla desteklenen Windows sürümleriyle güncel ve güvende kalmalarına yardımcı oluyoruz. Korunmanıza ve üretkenliğinizi sürdürmenize yardımcı olmak için Windows 11’de de aynı yöntemi kullanıyoruz.” Microsoft’un resmi metninde bu ifadeler yer alıyor.

Süreci hızlandırmak ve Windows 11’in yeni sürümüne kısa sürede geçmek isteyen kullanıcılar, Windows Update uygulamasından yeni güncellemeleri kontrol edebilirler. Eğer mevcutsa, hemen indirilecektir.

Intel kullanıcıları, dikkat!

Ancak 11. nesil Intel işlemcilerin kullanıcıları güncellemeyi yakın zamanda alamayabilir. Bunun nedeni, Windows 11 sürüm 22H2 ve belirli Intel SST sürücüleriyle ilgili bilinen bir sorun olmasıdır. Güncellemenin etkilenen sistemlere yüklenmeye çalışılması bir hataya ve mavi ekrana neden olabilir.

Microsoft’a göre, sorun 11. nesil Intel işlemcileri ve SST sürücüsü sürüm 10.29.0.5152 veya sürüm 10.30.0.5152 olan bilgisayarlarda bulunmaktadır.

Yapılması tavsiye edilen en iyi şey, soruna resmi bir çözüm bulunmasını beklemektir, ancak özellikle aceleci kullanıcılar Intel SST sürücülerinin farklı sürümlerini yükleyerek hatayı azaltmayı deneyebilirler.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu