Genel

Gizli sekmeleri kilitleme özelliği Android için Chrome’da kullanıma sunuluyor

Google, iOS’taki Chrome’a gizli sekmeleri kilitleme özelliğini eklediğini ve bu özelliğin Android’e de geleceğini, özelliğin bazı kullanıcılar için zaten etkin olduğunu duyurdu.

Bununla birlikte, çıktığınız bir gizli gezinme oturumuna devam etmek için bir parmak izi vermeniz gerekecek. Bu özellik, herhangi birinin yanlışlıkla gizli gezinme oturumlarınızı açmasına karşı gezinmenizi koruyacaktır.

Bu özellik halihazırda iOS ve bazı Android cihazlarda mevcut olsa da varsayılan olarak devre dışıdır. Bu özelliği açmak ve kendinize bir güvenlik desteği sağlamak için Chrome Ayarları > Gizlilik ve Güvenlik > bölümüne gitmeli ve ardından “Chrome’u kapattığınızda gizli sekmeleri kilitle” seçeneğini açmalısınız.

Bu özelliğin varlığından Google’ın blogunda Chrome’un gizliliğinizi artırmasının beş yolunu özetleyen bir yazıda sessizce bahsedildi. Gizlilik Rehberi, Güvenlik Kontrolü, tarama geçmişini temizleme ve Google Şifre Yöneticisi gibi özelliklerin çoğu mevcut Chrome özellikleridir ancak gizli sekme kilitleme yeni bir özelliktir.

Chrome’u Android veya iOS’ta kullanıyorsanız, bu özelliği henüz etkinleştirip etkinleştiremeyeceğinizi görmek için Gizlilik ve Güvenlik ayarlarına gidin, aksi takdirde biraz daha bekleyin ve bu seçeneğe de sahip olmalısınız.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu