GenelGÜNCEL

Okul müdüründen yardımcısına taciz! Koridordaki görüntü delil oldu!

 

Okul müdüründen yardımcısına taciz! Koridordaki görüntü delil oldu!

Ankaranın Mamak ilçesinde ilkokulda müdür yardımcısı olan E.B. (35), okul müdürü A.Y.nin (53) kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla şikayette bulundu.

14 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

DHAda yer alan habere göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada A.Y. hakkında, cinsel taciz ve sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı suçlarından 14 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

ZİNCİRLEME SARKINTILIK VE CİNSEL SALDIRI

İddianamede, A.Y.nin birlikte görev yaptığı E.B.´ye yönelik zincirleme şekilde sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğu belirtildi.

KORİDORDAKİ TACİZ DELİL OLDU

A.Y.nin söz konusu suçu işlediğine dair yazışma ve görüntü kayıtlarının bulunduğu da belirtilirken, sanığın koridorda E.B.´yi taciz ettiği ana ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü de dosyada delil olarak yer aldı.

“MÜDÜRÜN ODASINA GİTMEK İSTEMİYORUM DERDİ”

Ankara 33üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanık okul müdürü A.Y., okul müdür yardımcısı E.B., taraf avukatları, tanık ve mahkeme heyeti katıldı. Okulda çalışan M.N., o dönem A.Y.nin okul müdürü olarak görev yaptığını belirterek, “E.B. de müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu. E.B, bana sürekli Müdürün odasına gitmek istemiyorum. Benimle sen de gel, eğer gelemezsen çay, kahve getir.

“ODAYI SAKIN BOŞ BIRAKMA”

“BUNUN EZİKLİĞİNİ YAŞIYORUM”

Tanığı dinleyen mahkeme heyeti, tutuksuz sanık A.Y.ye konuşması için söz hakkı verdi. A.Y., E.B.nin kapısını kilitlemesinin iki nedeni olduğunu söyleyerek, “Birincisi E.B. çok sigara içerdi, bu nedenle kapısını kilitlerdi. İkincisi de o dönem müdürlük sınavına hazırlandığı için rahat rahat ders çalışmasını sağladım, Bol bol çalış derdim. Sınava hazırlanırken çok destek oldum, zaten sonra da sınavı kazandı” diye konuştu.

Ayrıca şu an müdürlük yapmadığını belirten sanık, “Müdürlükten öğretmenliğe düşürüldüm, bunun ezikliğini yaşıyorum, çok üzgünüm” dedi.

İMZA ATMA TEDBİRİ KALDIRILDI

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, sanık A.Y. hakkında uygulanan imza atma yönündeki adli kontrol tedbirini kaldırıp, yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verdi. Dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşma 6 Nisana ertelendi.

Kaynak :https://www.kamusaati.com

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu