Genel

2023 sıfır Tofaş Şahin üretimi Türkiye’de yeniden başladı! Fabrikadan görüntüler de geldi. İşte bütün ayrıntılar…

Türkiye’nin bir dönem vazgeçilmez otomobili olan ve Tofaş üretimi, Türkiye’den kilometreler ötesinde yeniden başladı. Fabrikadan görüntüler de geldi. İşte bütün ayrıntılar…

Türkiye’de Tofaş Şahin üretimi 20 yıl önce sonlandı. Fakat Mısır ve Etiyopya gibi ülkelerde 10 yılı aşkın süredir üretilip satılmaya devam ediyor. Yani 2000 yılında burada satışa çıkan aracın birebir aynısı yapılıyor. Tabii aynı marka ve model isimlendirmesiyle değil. Üretim haklarını alan markaların belirlediği yeni isimleri ve logolar kullanılıyor. Örneğin Etiyopya’da ilk kez kurulan montaj fabrikasından Holland Docc ismi ve logosuyla satışa çıkıyor.

Fakat Etiyopya’da 2017’den sonra üretimin durdurulmasına yönelik kararlar alındı. Son çıkan haberlere göre 2023 yılında tekrar sıfır Tofaş Şahin üretimi yapılmaya başlandı.

Shiftdelete’de yer alan bilgilere göre, bu sayede Türkiye’den ithal etmek isteyen kişi ve şirketlerin de bu sıfır otomobilleri getirmesinin önü açılacak. Ancak Etiyopya’da uygun fiyatlı olduğu için bu araca büyük bir talep olduğu ve ilk partinin aynı gün tükendiği belirtildi.

Fiyatı ise 13 bin dolar seviyesinde. Yani kabaca 250 bin TL’ye denk geliyor. Ancak ithal edilmesi durumunda nakliye ve gümrük ücretlerinin de ekleneceği açıklandı.

ÖZELLİKLERİ

Güç: 80/5500 dev/dk
Ağırlık: 950 kg
Azami hız: 180 km/h
Silindir hacmi: 1.581cc
Bagaj kapasitesi: 460 litre
Lastik boyutları: 185/70/R14
Yakıt kapasitesi: 50 litre
0-100 hızlanma: 13.1 saniye
4 silindir 8 valf üstten tek egzantrikli motor


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu