Genel

iPhone 15, Android’den yıllar sonra nihayet Wi-Fi 6E’yi destekleyecek

iPhone 14, en son Wi-Fi 6E standardıyla uyumlu olmadığı için rakiplerinin hala çok gerisinde. Ancak bu durum bir sonraki nesilde değişebilir.

Üst düzey Android akıllı telefonların çoğu yeni Wi-Fi 6E standardıyla zaten uyumlu olsa da, en yeni iPhone 14’ler hala Wi-Fi 6 ile sınırlı. Apple tarihsel olarak yeni teknolojileri benimseme konusunda çok yavaş davranmıştır, ancak Wi-Fi 6E diğer Apple cihazlarında da mevcuttur.

Nitekim Apple, en son Wi-Fi standardı için resmi bir destek belgesinde, birçok cihazının uyumlu olduğunu belirtiyor. Bunlar arasında her ikisi de geçen yılın sonlarında piyasaya sürülen 4. nesil 11 inç iPad Pro ve 6. nesil 12.9 inç iPad Pro yer alıyor. Liste yakın zamanda M2 Pro ve M2 Max çipleriyle güçlendirilen yepyeni Mac mini 2023, MacBook Pro 14 inç 2023 ve MacBook Pro 16 inç 2023 ile tamamlandı.

iPhone 15, Apple’ın Wi-Fi 6E özellikli ilk akıllı telefonu olacak

Barclays analistleri Blayne Curtis ve Tom O’Malley, MacRumors tarafından görülen ve Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 6 serisine Wi-Fi 15E desteği ekleyeceğini öne süren bir araştırma notu paylaştı. Apple’ın rakiplerinden ne kadar geride olduğu göz önüne alındığında bu çok şaşırtıcı değil, ancak gerçekten de tüm kullanıcılar için hoş bir gelişme olacaktır.

Bilmeyenler için, Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6’dan daha geniş bir aralıkta daha hızlı ve daha güvenilir bir bağlantı sunar. 2.4GHz ve 5GHz bantlarında çalışmanın yanı sıra, 6GHz bandında da çalışabilir. Bunu yapmak için tabii ki Wi-Fi 6E uyumlu bir yönlendiriciye ihtiyacınız var, ancak Fransa’daki çoğu operatör artık bunları paketlerinde sunuyor.

Ne yazık ki, Wi-Fi 6E’nin akıllı telefonlarına gelmesine rağmen Apple rakiplerini yakalayamıyor olabilir. Çoğu, üst düzey Android akıllı telefonlarında bugün bildiğimizden çok daha etkileyici hızlar sunan yepyeni Wi-Fi 7 standardını benimsemeye hazırlanıyor. Bu yüzden Apple’ın arayı kapatması muhtemelen birkaç yıl alacaktır.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu