Genel

WhatsApp iOS ve macOS kullanıcıları için yeni özellikler sunuyor

Meta’nın anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, gelecekteki güncellemelerde sunulacak bazı yeni özellikler üzerinde çalışırken görüldü. İlk güncelleme, herhangi bir kişinin anında engellenebileceği üç yol sağlamaya odaklanıyor.

Yeni kısayol özellikleriyle başlarsak, WhatsApp kullanıcılar için güvenli bir ortam sağlamayı hedefliyor. Bu nedenle uygulama, kullanıcıların başkalarından istenmeyen mesajlar veya bilinmeyen numaralardan gelen mesajlar almamasını sağlıyor. Topluluğunun bu tür koşullarla başa çıkmasına yardımcı olmak için Whatsapp geliştiricileri, herhangi birinin kısıtlanabileceği iki ek yol ekledi.

Herkes sohbet önizlemesi üzerinden erişilebilen engelleme seçeneğine zaten aşina olsa da, bu özellik yalnızca bire bir sohbet için kullanılabilir ve bir grup içinde kullanılamaz. İkinci yol ise sohbet seçenekleri üzerinden erişilen seçeneklerdir. Buradan, kullanıcıların sohbet önizlemesinde sonuna kadar gitmeleri gerekmez. Bunu yapmanın üçüncü yolu ise, iletişimde olmayan biri o kişiye mesaj attığında görünür hale gelen kırmızı seçenektir.

Bu seçenekler seçildiğinde, uygulama kullanıcıya o numaradan aldığı ve engellenmesine neden olan mesajları da bildirmek isteyip istemediğini soracaktır. Bildirilen metinlerin topluluk kurallarına aykırı olduğu tespit edilirse, o hesap yasaklanacaktır.

WBI’ye göre, beta sürümü birçok iOS kullanıcısı için zaten yayınlandı ve TestFlight uygulamasından indirilerek kullanılabilir.

MacOS kullanıcılarına geçecek olursak, birkaç ay önce WhatsApp, şirketin Mac için yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını duyurdu, bu uygulama catalyst ile oluşturuldu.

Bunun arkasındaki ana fikir, iOS kullanıcılarının erişebildiği tüm seçenekleri sunmaktı. WBI’ın haberine göre, başlangıçta uygulama yalnızca TestFlight uygulamasından indirilebiliyordu, ancak şimdi şirket uygulamayı kendi sitesinden erişilebilir hale getirdi. Sonuç olarak beta sürümü geniş bir kitle tarafından kullanılabilecek. Uygulama indirildikten sonra, cep telefonu uygulamasındaki kod taranarak bağlanılabiliyor.

Ancak unutulmaması gereken husus, uygulamanın henüz beta aşamasında olduğu, yani bazı özelliklere erişilemeyeceği ve bu özelliklere erişimin sağlanmasının biraz zaman alacağıdır. Kullanıcılar ayrıca önerilerini ve uygulama ile ilgili deneyimlerini soran bir not alacaklar.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu