Genel

EYT, SSK, Bağkur’luya 25.000 TL! EYT’Lİ EYT’SİZ TÜM EMEKLİLERİ KAPSIYOR! 25 BİN TL hesabınıza yatıyor… Halkbank, Ziraat Bankası, TEB, İNG, İş Bankası ve diğer bankalar harekete geçti

Memur ve emeklileri ilgilendiriyor! Tümünü kapsıyor! Müjde az evvel duyuruldu! Ocak ayında maaş zammı yüzde 30 oldu. Milyonlarca memur ve emekli yeni yılda ceplerini zamlı maaşlarını doldururken bir güzel haber de bankalardan geldi. Halkbank, Ziraat Bankası, TEB, İNG, İş Bankası ve diğer bankalar harekete geçti.

SSK emeklilerinin ardından Bağ-Kur emeklilerine zamlı maaş ödemeleri bu hafta başladı. Memur emeklilerine ise hem yüzde 30 zammın hem de ek gösterge artışının farkı ödenecek. Ocak ayında zam oranı hem SSK hem Bağ-Kur hem memur emeklileri için refah payıyla yüzde 30’a çıkarıldı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde taban aylık ödemesi de 3 bin 500 liradan yüzde 57.14 artışla 5 bin 500 liraya yükseltildi. Ayrıca memur emeklilerini yakından ilgilendiren ek gösterge düzenlemesi de yürürlüğe girdi. Milyonlar müjdelerle peş peşe sevinç yaşarken bir güzel haber de bankalar tarafından duyuruldu. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde yeni faiz oranları belli oldu. İster 3 ay ödemesiz, ister 25 aya kadar vade! 9.000 TL ihtiyaç kredisine % 1,89 faiz oranı uygulanıyor! İşte güncel Ocak müjdesiyle banka faiz oranları…

HALKBANK’TAN HIZLI KREDİ!

Hem memur hem emekli herkes faydalanabiliyor. Halkbank ‘Hızlı Kredi’ ile en az 1.000 TL, en fazla 10.000 TL’ye kadar 36 ay vade seçeneği ile ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kredi imkanı sağlıyor. Buna göre örneğin kredi tutarı 10.000,00 TL ise faiz oranı % 1,89 olarak uygulanıyor. Aylık ödeme miktarı ise 534,26 TL. Toplam geri ödeme ise 13.356,50 TL

AKBANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ

Akbank ise 3 ödemesi kredi veriyor. Yapılan açıklamada, ”Kredinizi Akbank Mobil’den hemen kullanın, ödemeye 3 ay sonra başlayın. Zaman kaybetmeden başvurun, hayallerinizi gerçekleştirin. Dilerseniz hemen şimdi Akbank.com’dan, Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak veya Akbank Mobil ve İnternet’e girerek belgesiz, imzasız Direkt Kredi* kullanabilir veya talep edilen belgelerle birlikte Şubelerimize başvurabilirsiniz..

Henüz Akbank müşterisi değilseniz kredimakbankta.com sayfasından gerekli bilgiler ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.” denildi.

KAMPANYA KOŞULLARI

Faiz oranları kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri skoru ve benzer nedenlerle müşteri özelinde değişebilmektedir.

Erteleme dahil ihtiyaç kredilerinde azami vade; 50.000 TL ve altındaki tutarlarda 36 ay, 50.000 TL üzeri 100.000 TL ve altındaki tutarlarda 24 ay, 100.000 TL üzerindeki tutarlarda ise 12 aydır. Azami kredi vadesi belirlenirken, mevzuatta belirlenen sınırlamalar doğrultusunda müşterinin varsa mevcut kredilerinin bakiyesi de dikkate alınabileceğinden azami vadeler değişebilecektir. İlk ödeme en fazla 92 gün ertelenebilir. Ödemesiz dönem sonunda ilk ödeme olarak erteleme faizinin tamamı tahsil edilir, normal taksit ödemeleri bir sonraki aydan itibaren başlar.

EYT’Lİ EYT’SİZ TÜM EMEKLİLERİ KAPSIYOR!

Bu kampanya ise emeklilere özel! Halkbank’tan yapılan açıklamada, ”Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için cazip faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar sunduğumuz bireysel kredi ürünümüzdür.” denildi.

TUTARI VE ÖDEME KOŞULLARI

Dilerseniz 25.000 TL’ye kadar tutarlarda faiz oranı 1,55%, 25.001 TL ve üzeri tutarlar için faiz oranı 1,69%’dan başlayan faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Aylık eşit taksitli,
Artan taksitli
Azalan taksitli
3 ayda bir eşit taksitli
Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Kredi tutarı: 25.000 TL

Kredi vadesi: 36
Aylık faiz oranı: 1,55
Tahsis ücreti: 137,5
Taksit tutarı: 971,00
Kredi tutarı: 100.000
Kredi vadesi: 24
Aylık faiz oranı: 1,69
Tahsis ücreti: 550
Taksit tutarı: 5.354,73

ZİRAAT BANKASI KREDİ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama işlemi bankanın internet sitesinden kolayca yapılabiliyor.

Konut Kredisi Hesaplama Aracı ile, almak istediğiniz kredi türünü seçerek, kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade, faiz oranını kendiniz belirleyip ödeme planını oluşturabilirsiniz.

VAKIFBANK İHTİYAÇ, TAŞIT – KONUT KREDİ FAİZ ORANLARI

Vakıfbank konut kredisi hesaplaması, Vakıfbank’ın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Konut kredisini sorgulamak için açılan linkten, konut kredisi seçilmelidir

KİM, NE KAZANDI?

Emekliler yıla refah payı müjdesiyle başladı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin enflasyona göre yüzde 15.40 çıkan zammına 14.60 puan, memur emeklilerinin yüzde 16.48 çıkan artışına da 13.52 puan ilave edildi. Böylece emeklilerin Ocak zammı yüzde 30’a yükseltildi. Bununla da kalınmadı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ek ödeme dahil taban aylık ödemesi 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkarıldı. Bu sayede bazı emeklilerin gelirindeki artış yüzde 57.14’ü buldu.

İKİNCİ ARTIŞ GELDİ

Memur emeklilerinin maaşında artış getiren ek gösterge düzenlemesi de 15 Ocak itibariyle yürürlüğe girdi. Kimi emeklilere 260, kimilerine 2 bin 587 lira ilave zam imkanı sağlandı. Düzenleme bu tarih itibariyle emekliye ayrılanların ikramiyesine de yansıdı.

SIRA BAĞ-KUR’LUDA

Zamlı ödemeler de başladı. SSK emeklilerine zamlı maaş ödemeleri ayın 26’sında tamamlanacak. Bağ-Kur emeklilerine ise 25-28 Ocak’ta yeni maaşları yatırılacak. Memur emeklilerine ise fark ödemesi söz konusu olacak. Maaşını aylık olan emekliler zam farkı ve ek gösterge farkı yatırılacak.

GÖZLER İKRAMİYEDE

Emeklilerin gözü şimdi de bayram ikramiyesinde… EYT düzenlemesiyle emekli olacakların da yararlanacağı ikramiyede artış gündemde. Buna yönelik hazırlıkların yapıldığı belirtiliyor. Halen ikramiyenin tutarı bin 100 lira. Ramazan ve Kurban bayramlarından önce ödenen ikramiyenin yapılacak zamla 2 bin-3 bin lira aralığına gelmesi bekleniyor.

2 FORMÜL VAR

Burada 2 formül gündeme geliyor. İlk formül yeniden değerleme oranında artışı içeriyor. Bu yıl yüzde 122.93 olan yeniden değerleme oranının bayram ikramiyesine yansıtılabileceği belirtiliyor. Bu durumda ikramiye bin 100 liradan 2 bin 452 liraya yükselebilecek. Böylece emekli bu yıl iki bayramda toplam 2 bin 200 lira yerine 4 bin 904 lira alabilecek.

13’ÜNCÜ MAAŞ FORMÜLÜ NEDİR?

İkinci formül ise yıllık ikramiyenin en düşük emekli aylığı tutarıyla eşitlenmesi. Artış için konuşulan formüllerin başında bu geliyor. Bu formül uygulanırsa bayram ikramiyesi bin 100 liradan 2 bin 750 liraya çıkacak. Emekliler bu yıl iki bayramda toplam 5 bin 500 lira alabilecek. Bu sayede emeklilerin cebine 1 maaş daha girebilecek. Emekliler 13’üncü maaşı elde etmiş olacak.

DUL VE YETİMLERE DE YANSIYACAK

Bayram ikramiyesinden dul ve yetimler de ölüm aylıkları oranında yararlanıyor. Yapılacak artış onların ödemelerine de yansıyacak. Halen ölüm aylığı yüzde 75 olan 875, yüzde 50 olan 550, yüzde 25 olan 275 lira ikramiye alıyor. Bayram ikramiyesi bin 100 liradan 2 bin 452 liraya yükselirse, ölüm aylığı oranı yüzde 75 olan bin 839, yüzde 50 olan bin 226, yüzde 25 olan 613 lira alabilecek. İkramiyenin 2 bin 750 liraya yükselmesi ise ölüm aylığı yüzde 75 olana 2 bin 62 lira 50 kuruş, yüzde 50 olana bin 375, yüzde 25 olana 687.5 lira olarak yansıyacak.

NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bu yıl Ramazan Bayramı 21-23 Nisan tarihlerine denk geliyor. İkramiye büyük ihtimalle 17-20 Nisan tarihleri arasında ödenecek. Kurban Bayramı ise 28 Haziran-1 Temmuz tarihlerine denk geliyor. Bu tarihten önce de Kurban Bayramı ikramiyesi yatırılacak.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu