Genel

5 bin 500 TL emekli maaşı alanlar DİKKAT! 20.000 TL nakit para ödenecek!

Emekli maaşlarına yapılan zammın ardından bankalar da promosyon artırımı için harekete geçti. O banka, emekliler için promosyonu üç katına çıkardı. İşte ayrıntılar…

2 milyon 250 bin kişi EYT ile kendi müşterisi yapmak için çalışmalar yapan bankalar farklı uygulamalarla emeklileri müşterileri yapmak için çaba gösteriyor.

Banka kaynaklarından aktarılan bilgilere göre, tanıtım çalışmalarında son aşamaya gelen bankalardan bir tanesi de İş Bankası.

Toplamda aktif müşteriye ve potansiyeline sahip olan bu müşteriler en yüksek geliri de sağlayan bir banka olma özelliği taşıyor. 2023 senesinde emeklilere 20.000 TL promosyon desteği ödemesi sağlanacak.

Promosyon tutarı önceki sene olduğu gibi emekli maaşının artış durumuna göre bir artış sergileyecek.

Bankacılık’tan edinilen bilgilere göre bir diğer başka söylenti de BDDK’nın geçen günlerde promosyon için uygulamalar düzenlediği kanun anlamında bazı birtakım hazırlıklarda bulunduğu aktarıldı.

Bankalar yönünden emekliler için ödenek sağlanacağı promosyonlara ilişkin bir alt limit konulacağı öğrenildi. Sonuçta bankalar 2023 senesinde emekli olan müşterileri için aldıkları maaşların 2 katından az olacak şekilde ödeme sağlayamayacak.

Belirtilen kaynaklar doğrultusunda en düşük emekli maaşı son zamlar neticesinde 5.500 TL tutarında. Bu bilgiler sonunda promosyon tutarı hesaplandığı vakit bu oranın 11.000 TL olması doğrulanabilir.

10.000 TL ve üzeri tutarda maaşını alan emekliler için bu tutar 20.000 TL’ye kadar çıkacak.

Belirtilen bu iki tutar durumunda emekli maaş ödemesi alan emeklilerin aldıkları maaşa ilişkin 15 bin TL ya da 17 bin 500 TL adar promosyon fırsatlarından yarar sağlayabilirler.

İş Bankası ne kadar maaş aldığınıza göre terfi durumuyla ilgili henüz bir paylaşımda bulunmadı.

Ocak ayının son haftasında EYT üyelerinin e-Devlet yolundan başvuru sağlanacak olup Şubat ayının ortasında emeklilik hakkı tanınacak.

Bu sebeple ilk maaş çekimlerini Şubat ayının içinde sağlayacak 2.25 milyon müşterisini almayı arzulayan banka, düzenlemelerini Şubat ayı içerisinde bitirerek 2023 promosyonlarına ilişkin Şubat ayının son günlerinde başlatılacağını ifade ediyor.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu