Genel

Meta, Messenger için uçtan uca şifrelemeyi daha fazla özellikle kullanıma sunuyor

Meta, Messenger hizmeti için uçtan uca şifrelemeyi kademeli olarak kullanıma sunarak kullanıcılarının gizliliğini artırma konusunda bir adım attı.

Sohbetlere kişiselleştirilmiş sohbet temaları, özel emojiler, tepkiler, grup profil fotoğrafları, bağlantı önizlemeleri ve aktif durum gibi bir dizi özellik de ekledi.

Bu hamle, Meta’nın daha akıcı bir kullanıcı deneyimi için Facebook ve Instagram ayarlarını birleştirmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Meta, Messenger hizmeti için varsayılan uçtan uca şifreleme testlerini genişletmeye başladığını duyurdu. İnsanların konuşmaları için özel ve güvenli bir alan istediklerinin farkında olan şirket, Messenger’da varsayılan uçtan uca şifrelemeyi uygulamak için mühendislik, kriptografi, tasarım ve politika alanlarında uzmanlardan oluşan bir ekip kurmaya yatırım yaptı.

  • Sohbet temaları: Meta’daki uçtan uca şifrelenmiş sohbetler için yeni güncelleme, kullanıcıların statik renk ve gradyan seçenekleri de dahil olmak üzere sohbet temaları ekleyerek sohbetlerini kişiselleştirmelerine ve geliştirmelerine olanak tanır.
  • Özel sohbet emojileri ve tepkileri: Kullanıcıların emoji tepkileri menüsünün tamamını görmesini ve hızlı tepki tepsisini özelleştirmesini sağlar.
  • Grup profil fotoğrafları: Yeni güncelleme ile kullanıcılar artık arkadaşlarıyla veya iş arkadaşlarıyla farklı sohbetler için grup profil fotoğrafları seçebiliyor
  • Bağlantı önizlemeleri: Meta, uçtan uca şifrelenmiş sohbetler için bağlantı önizlemelerini yeniden oluşturdu ve kullanıcıların daha iyi güvenlik ve gizlilik için bir bağlantıya tıklamadan önce bağlantının hedefini görüntülemesine olanak tanıdı.
  • Aktif Durum: Bu özellik, insanların ne zaman aktif olduğunuzu görmelerini sağlayarak aramak için iyi bir zaman olduğunu bilmelerini sağlar. Kullanıcılar daha iyi gizlilik için bu özelliği kapatmayı da seçebilirler.
  • Android’de Kabarcıklar: Bir arkadaşınızın resmiyle birlikte bir daire görüntüleyen Baloncuklar özelliği, kullanıcıların diğer uygulamaları kullanırken mesajları okumasına ve yanıtlamasına olanak tanır. Etkinleştirildiğinde, yeni bir mesaj alındığında bir baloncuk görünecektir.

Kullanılabilirlik

Meta önümüzdeki birkaç ay içinde kademeli olarak daha fazla sohbeti uçtan uca şifreleme ile yükseltecek ve bireysel sohbet konuları yükseltildiğinde kullanıcıları bilgilendirecektir. Her bir sohbet dizisini seçme ve yükseltme süreci rastlantısaldır ve şirket bu süreçle ilgili soruları olan kullanıcılar için daha fazla bilgi sağlayacaktır.

Meta, Messenger hizmeti için yeni özelliklerin ve varsayılan uçtan uca şifrelemenin uygulanmasının, altyapısı ve kullanıcıların sohbet deneyimi üzerinde olumsuz etkilerden kaçınmak için rastgele olacak şekilde tasarlandığını belirtti. Ayrıca, bu yeni uygulamanın Messenger’daki kullanıcılar için hızlı, güvenilir ve zengin bir deneyim sağlamaya devam edeceğini garanti ediyorlar.


Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu