Genel

Spotify İşten Çıkarma Sürecini Başlatması Bekleniyor

 

Bloomberg News’in Pazar günü bildirdiğine göre Spotify Technology, maliyetleri düşürmek için bu hafta içinde işten çıkarmalar planlıyor ve son zamanlarda binlerce kişiyi işten çıkaran Alphabet Inc, Amazon.com Inc, Microsoft Corp gibi şirketlere katılıyor.

Kaynaklara dayandırılan haberde, işten çıkarılacakların sayısı belirtilmedi. Spotify, Reuters’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Teknoloji firmaları geçen yıl pandemi sırasında yaşanan talep patlamasının hızla sönmesi nedeniyle işten çıkarmalar yaptı ve bu yıl da ekonomik krizden çıkmak için maliyetleri dizginlemek isteyen şirketlerin işten çıkarmaları devam etti.

Son birkaç hafta içinde Google’ın ana şirketi Alphabet 12.000 kişiyi, Microsoft ise 10.000 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Amazon’un işten çıkarma turu 18.000’den fazla pozisyonu etkileyecek.

Facebook’un ana şirketi Meta ve Elon Musk’ın Twitter’ı gibi diğer teknoloji şirketleri de geçen yılın sonlarında binlerce kişiyi işten çıkarmıştı.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu