Genel

PS5 Pro sıvı soğutma ile gelecek

 

PS5 iki yıldan biraz daha uzun bir süredir piyasada olsa da, Sony’nin yepyeni bir modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Konuya yakın bir kaynağa göre bu seferki sadece birkaç hafta içinde gelecek.

Anonim bir kaynak, Sony’nin bir sonraki ev konsolu hakkında bazı ilginç bilgiler ortaya çıkardı. Kaynağa göre, Japon devinin yepyeni bir PS5 modelini, orijinal versiyonun 2020’nin sonlarında piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki buçuk yıl sonra, Nisan 2023 gibi erken bir tarihte piyasaya sürmesi bekleniyor.

PS5 Pro yepyeni bir soğutma sistemine sahip olacak

Kaynak, artan performansın yanı sıra, Pro sürümünün ana yeni özelliğinin soğutma olacağını ortaya koyuyor. PS5 şu anda, son zamanlarda tartışmalara konu olan bir sıvı metal bileşiği ve bir fan kullanılarak soğutulmaktadır.

Ancak Sony’nin bir sonraki nesilde bu sistemi, genellikle bazı oyuncu bilgisayarlarında bulunan sıvı soğutma veya ‘su soğutma’ ile değiştirmesi bekleniyor. Bu nedenle daha iyi ısı yönetimi bekleyebiliriz, bu da çip daha güçlüyse konsolu soğutmak için yararlı olacaktır. Soğutmadaki bir değişiklik tasarımda da bir değişikliğe yol açabilir, ancak yine de bu konuda daha fazla bilgi edinmek için beklememiz gerekecek.

PS5 Pro, PS5’i gölgede bırakmamalı

Sony elindeki PS5 stoklarını satıyor olabilir. Sony kısa süre önce PS5’lerin eksikliğinin artık sona erdiğini ve bir kopyasını almanızın daha kolay olması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, iki modelin birbiriyle rekabet etmesi beklenmiyor ve PS4 ve PS4 Pro’da olduğu gibi uzun bir süre birlikte var olabilirler. Her şeyden önce, PS5 Pro’nun PS5’ten çok daha yüksek bir fiyata satılması kuvvetle muhtemel. Son olarak, özellikle mevcut elektronik bileşen sıkıntısı göz önüne alındığında, PS5 Pro’nun talebi karşılamak için yeterli sayıda üretileceğinin garantisi yoktur. O zaman 2020’de çıktığında kendimizi PS5 ile aynı durumda bulacağız.

Son olarak, son dezavantaj: Eğer bir PS5 Pro veya ince bir versiyon yakında piyasaya sürülecekse, muhtemelen Japon firma bunu genellikle yaptığı gibi bir State-Of-Play ile duyuracaktır. Şu an için böyle bir etkinlik planlanmadığına göre, sabırlı olmamız gerekecek…

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu