Genel

Nokia, Samsung ile Yeni 5G Patent Anlaşması İmzaladı

 

Nokia Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir önceki anlaşmanın 2022 yılı sonunda sona ermesinin ardından Samsung ile yeni bir çapraz lisans patent anlaşması imzaladığını duyurdu.

Nokia ve Samsung 5G için yeni bir patent lisans anlaşması üzerinde anlaştı. Samsung, çok yıllı yeni bir anlaşmayla Nokia’ya telif ödemeleri yapacak.

İki şirket arasındaki bir önceki patent lisans anlaşması 2022 sonunda sona ermişti, yeni anlaşmanın ne kadar süreceği açıklanmadı.

Nokia bugün yaptığı açıklamada, bir önceki anlaşmanın 2022 sonunda sona ermesinin ardından Samsung ile yeni bir çapraz lisans patent anlaşması imzaladığını duyurdu.

Nokia’nın 5G ve diğer teknolojilerdeki temel buluşlarını kapsayan anlaşma kapsamında Samsung, Nokia’ya 1 Ocak 2023’ten itibaren çok yıllı bir dönem için ödeme yapacak. Anlaşmanın şartları taraflar arasında gizli kalacaktır.

Nokia Technologies Başkanı Jenni Lukander şunları söyledi: “Samsung akıllı telefon sektöründe bir lider ve kendileriyle dostane bir anlaşmaya varmış olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Anlaşma her iki şirkete de yenilik yapma özgürlüğü tanıyor ve Nokia’nın patent portföyünün gücünü, Ar-Ge’ye onlarca yıldır yaptığı yatırımları ve hücresel standartlar ile diğer teknolojilere yaptığı katkıları yansıtıyor.”

Anlaşma, Nokia’nın 20 Ekim 2022 tarihinde yayınladığı 3. Çeyrek ve Ocak-Eylül 2022 Mali Raporunda açıkladığı uzun vadeli Nokia Technologies görünüm yorumundaki varsayımlarla tutarlıdır.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu