Genel

Kuvvetli kar yağışı ve gerçek kış BAŞLIYOR! Gün verildi, sıcaklık 15 derece birden düşecek

 

Türkiye, son yılların en sıcak kış aylarını yaşıyor. Barajlar ve göller kuraklık alarmı verirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden beklenen yağış haberi geldi. Kutuplardan gelen soğuk hava ve kar yağışı Türkiye’yi etkisi altına alacak.

Ocak ayını bitireceğimiz günlerde Türkiye’nin birçok şehrinde hala bahar havası var. Barajlar ve göller kuraklık alarmı verirken, aylardır beklenen yağışlar bu hafta itibariyle bütün Türkiye’yi etkisi altına alacak.Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden birçok kişiyi sevindiren kar haberi geldi. Türkiye’ye kutuplar üzerinden çok soğuk bir hava dalgası yaklaşıyor. Bu dalga beraberinde birçok kar yağışını da Türkiye’ye getirecek. Tahminlere göre ay sonu itibarıyla yağışlı havalar başlayacak ve kar soğukları gelecek.

“ÇOK BEKLEDİK AMA DEĞECEK GİBİ”

Geçtiğimiz yıl da özellikle Şubat ve Mart aylarında yağışlar devam etmiş, İstanbul’da Mart ayının sonuna kadar lapa lapa kar yağmıştı. Uzmanlar benzer bir yağışın bu yıl da Türkiye’yi etkisi altına alacağını düşündüklerini söylerken, Hava Forum ise gelecek yağışlar için şu yorumu yaptı:”Çok bekledik ama değecek gibi. Türkiye’ye kutup kapısı açılıyor. Bu kapıdan arka arkaya birçok karlı hava dalgası gelebilir. Tahminlere göre ay sonu itibarıyla yağışlı ve soğuk bir sürece giriyoruz. Ocak sonundan itibaren ve Şubat’ta yağmur, kar, soğuk ne ararsan var. Takipteyiz. Kutuplardan gelen bu soğuk hava kapısı Türkiye koridorunda açılırsa kolay kolay kapanmaz.

Arada bir İtalya da sürece dahil olup, bizim aleyhimize durum oluşturuyor. Bir maç gibi düşünürsek 21 Ocak Cumartesi itibarıyla son durum Türkiye:3 İtalya:1 Maçın nasıl sona ereceği pazartesi veya salı netleşmeye başlar.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu