Genel

Instagram CEO’sundan video itirafı

 

Mosseri’ye göre, şirket o zamandan beri daha adil bir denge kurmak için perde arkasında çalışıyor ve şirket içi analizler bunun etkili olduğunu gösteriyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri, platformun video ve makaralara orantısız bir şekilde ağırlık vermesi nedeniyle geleneksel fotoğraf paylaşımlarının geçen yıl zarar gördüğünü düşünüyor.

The Verge’ün haberine göre Mosseri, haftalık soru-cevap programında fotoğrafçıların çalışmalarını sergileyebilecekleri bir platform olarak Instagram’a olan ‘inançlarını kaybettiklerine’ ilişkin bir soruyu yanıtlarken, “Bence 2022’de videoya aşırı odaklandık ve sıralamayı çok ileri götürdük ve temelde çok fazla video gösterip yeterince fotoğraf göstermedik” dedi.

Mosseri’ye göre, şirket o zamandan beri daha adil bir denge kurmak için perde arkasında çalışıyor ve dahili analizler bunun etkili olduğunu gösteriyor.

Mosseri, “Bir kişinin fotoğrafları videolara kıyasla ne sıklıkta beğendiği ve bir kişinin fotoğraflara videolara kıyasla ne sıklıkta yorum yaptığı gibi şeyler kabaca eşit, bu da işlerin dengelendiğine dair iyi bir işaret” dedi.

“Zaman içinde Instagram’da daha fazla video olduğu ölçüde, bunun nedeni genel katılımı daha fazla artıran şey olacaktır. Ancak fotoğraflar her zaman yaptığımız işin önemli bir parçası olmaya devam edecek” diye ekledi.

Rapora göre Mosseri, Soru-Cevap sırasında platformdaki spam konusuna da değindi ve bu konunun hala sürekli bir endişe kaynağı olduğunu belirtti.

“Instagram’da kesinlikle spam ve botlar var. Bunları azaltmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şu anda özellikle yorumlar konusunda endişeliyim; bu aslında aktif olarak incelediğimiz ve yıl boyunca iyileştirmeyi umduğumuz bir şey” dedi.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu