Genel

18 yaşını geçen herkese 7 bin 500 lira para yardımı Verilecek! 7 gün içerisinde onaylanıyor! Hemen Başvurun!

İhtiyaç sahibine para yardımı yağmuru! Devletten 18 yaşını geçen herkesin başvurabileceği 7 bin 500 lira para yardımı! Başvurular kısa süre içerisinde onaylanıyor ve PTT şubesine giderek çekilebiliyor. Bugüne kadar binlerce kişinin faydalandığı ödemeler için e-Devlet kapısından başvuru yapmak gerekiyor. Hane içinde kişi başına düşen gelir tutarına göre 4 farklı para yardımı yapılacak. Ödenen miktar toplam 7 bin 500 liraya kadar çıkacak.

Gençler, yaşlılar, ev hanımları, işi olmayanlar kısacası 18 yaşını geçen herkese 7 bin 500 lira para yardımı! 12 ay boyunca ödenen desteğin 6 ayı geride kalırken 6 ay boyunca daha ödeme almak söz konusu olabilecek. Temmuz ayında sona erecek yardımları almak isteyenlerin başvuru işlemlerini e-Devlet’ten yapması gerekecek.

Aile Destek Programı adı verilen ödemeler 2022 yılının Haziran ayında başlamıştı. Son ödeme 2023 yılı Haziran ayı için olacak ve onu takip eden Temmuz ayında hesaplara yatacak.

12 ay olarak başlatılan Aile Destek Programı kapsamında, kazancı belirlenen sınırların altında olan kişiler para yardımı alacak. Bu yardım toplam 7 bin 500 liraya kadar çıkabilecek.

Bu yardım için hane içinde kişi başına düşen gelir tutarı için sınır belirlendi. Gelire göre 4 farklı miktarda para yardımı yapılacak.

Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet kapısından veya ikametgah adresinin bağlı bulunduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek.

Hak sahibi hanelere sağlanacak destek tutarları, hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin dâhil olduğu gelir aralıklarına göre yapılacak.

Hanede kişi başına 450 lira ve altı gelir varsa, ihtiyaç sahibi kişi 1.250 lira para yardımı alacak. Geride kalan 6 aylık süreçte toplam 7 bin 500 lira destek sağlanacak.

450 lira üzeri ve 911,15 lira arası kişi başı geliri olan hanelerde 1.100 lira para desteği verilecek.

Aile Destek Programı kapsamında 911,15 lira ve 1372,30 lira arasında kişi başı geliri olan hanelerdeki ihtiyaç sahibine her ay 950 lira ödenecek.

1372,30 üzeri ve 2.835,60 liradan az kazancı olan kişiler ise aylık 850 lira destek tutarından faydalanabilecek.

Hak sahiplerinin gelirlerinde değişim olması ve programın kapsam dışına çıkması durumunda yapılan ödemeler durdurulacak. İhtiyaç sahipliğinin yeniden tespiti halinde program yeniden başlatılacak ve ödeme devam edilecek.

Başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,

Durumlarında başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve para yardımı yapılmayacak.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu