Genel

1 gram bile gram ve çeyrek altınınız varsa DİKKAT… Altını Olan ŞAŞTI KALDI

 

Para ve altın piyasalarının uzman ismi İslam Memiş, altın hakkında çok konuşulacak bir çıkış yaptı. Memiş, elinde altın olan herkesi uyardı ve tarih verdi.

Altın, 2023 yılına çok hızlı bir giriş yapmış ve gram altın 1170 lira seviyesini geçmişti. Para ve altın piyasaları hakkında uzman olan ve Kapalıçarşı’nın nabzını tutan isim olarak bilinen İslam Memiş, söz konusu artışların ardından yastığının altında değeri fark etmeksizin altın bulunduran herkesi uyardı.”

ALTIN TEPETAKLAK OLACAK

“Memiş, yükseliş trendine devam eden altın için, “Benim öngörüm, 2023’e hızlı başlayan, dolar karşında iki haftadır yükselişini sürdüren tüm enstrümanlarda aşağı yönlü bir düzeltme bekliyorum” ifadelerini kullandı.2022 yılında FED ve Avrupa Merkez Bankası elindeki birçok araç ve faiz artırımı ile altını istedikleri seviyede tutmuştu. Memiş, altının yıl boyunca yükseliş göstereceğini beklediğini ancak önümüzdeki birkaç ayda sıkı para politikalarının hayata geçirilmesinin ardından altında düşüş gözlemlenmesini beklediğini aktardı.

ŞUBAT AYINDA FED VAR

Altının önce destek seviyelerine çekilmesi gerektiğini belirten Memiş, Şubat ayında açıklanacak FED kararının da hayati önemde olduğunu söyledi. FED’in Şubat ayında yeniden faiz yükseltmesi beklenirken, Ons altında ise düşüş yaşanması öngörülüyor. Kısacası İslam Memiş, önümüzdeki günlerde altın fiyatlarında aşağı yönlü bir düşüş olacağını dile getiriyor. Yani altın almak için biraz daha beklenebileceği sinyalini veriyor.

DİRENÇ SEVİYELERİ

İşte İslam Memiş’in altınla ilgili yaptığı değerlendirmenin satır başları:Altının ons fiyatında (xau/usd) bin 850 destek bin 950 direnç seviyeleri. Bulunduğu seviye bin 910 dolar.Gümüşün ons fiyatında (xag/usd) 21,80 destek 26,20 direnç seviyeleri. Bulunduğu seviye 23,40 dolar seviyesi.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu