Genel

WhatsApp iOS’ta Grup Etkileşimlerini Basitleştirmek İçin Yeni Kısayollar Yayınladı

 

Bu özellik, grup yöneticilerinin iletişim bilgilerini bulmak için artık grup bilgileri ekranında gezinmelerine gerek kalmadığından önemli miktarda zaman kazandırabilir.

Meta’nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, grup yöneticilerinin belirli bir grup katılımcısına yönelik eylemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için bazı yeni kısayollar sunduğu bildiriliyor. Yeni kısayollar grup üyeleriyle bazı etkileşimleri basitleştiriyor.WhatsApp’ı takip eden bir web sitesi olan WABetaInfo’dan gelen bir raporda, WhatsApp’ın artık 1024 katılımcıya kadar büyük grupları desteklediği göz önüne alındığında, grup yöneticilerinin bu kadar çok sayıda katılımcıyı özel olarak hızlı bir şekilde yönetebileceği ve onlarla iletişim kurabileceği düşünüldüğünde yararlı olabileceği belirtildi.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre, telefon numaraları artık grup katılımcıları bir gruba katıldığında veya gruptan ayrıldığında olduğu gibi grup etkinliklerinde vurgulanıyor, böylece onlarla etkileşime girebileceğiniz anlamına geliyor.Bir telefon numarasına dokunup basılı tutarsanız, grup yöneticilerinin grup katılımcılarını özel olarak hızlı bir şekilde arama ve sohbet etme becerisini içeren yeni kısayolları kullanabilirsiniz, ancak grup yöneticilerinin grup katılımcılarını adres defterlerine eklemeleri ve telefon numaralarını kopyalamaları da mümkündür.

Raporda, bu özelliğin grup yöneticilerine önemli miktarda zaman kazandırabileceği, çünkü artık iletişim bilgilerini bulmak için grup bilgi ekranında gezinmelerine gerek kalmayacağı belirtildi. Bu kısayollar, özellikle çok sayıda katılımcı arasında belirli bir kişiyi bulmanın karmaşık olabileceği büyük gruplarda kullanışlıdır.WhatsApp, iOS için WhatsApp’ın en son güncellemesini App Store’dan ve beta test kullanıcıları için TestFlight uygulamasından yükledikten sonra grup yöneticilerine bu kısayolları sunuyor.

Eğer bir grup yöneticisiyseniz ve bu yeni kısayollardan yararlanmak istiyorsanız, WhatsApp’ın en son sürümünü indirin.İlgili haberlerde, WhatsApp’ın iOS beta sürümünde, kullanıcıların durum güncellemeleri aracılığıyla sesli notlar paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir ‘sesli durum güncellemeleri’ özelliğini kullanıma sunduğu bildiriliyor. Seçilen beta test kullanıcıları artık metin durumu bölümünden yeni özelliğe erişerek sesli notları durum güncellemesi olarak paylaşabilecek.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu