GenelTeknoloji

Windows 11’deki Not defteri sekme özelliği kazanıyor

 

Microsoft, Windows 11’de Not Defteri’ndeki sekmeleri test etmeye resmen başladı. Birkaç ay önce Dosya Gezgini’nden sonra teknoloji devi şimdi de bu özelliği diğer yazılımlara yaymak istiyor.

Microsoft’un Windows 11’de Not Defteri uygulamasında büyük bir değişiklik yapmaya hazırlandığını birkaç gündür biliyorduk. Twitter’da bir Microsoft çalışanı, Not Defteri’nin sekmeli yeni bir arayüzünü gösteren gizli bir sürümünün ekran görüntüsünü paylaştı.Şimdi Microsoft nihayet bu özelliği resmileştirdi. Şirket, Dev kanalındaki yeni bir güncellemede (sürüm 25281) Windows Insider’larla Not Defteri sekmelerini test etmeye başladı.Not Defteri yeni ve daha kullanışlı bir tasarıma kavuşuyorMicrosoft, Not Defteri’ndeki sekmelerin “topluluk tarafından çok talep edilen bir özellik” olduğunu söyledi. Sekmeler, içerdikleri içeriğe göre otomatik olarak adlandırılır, böylece sekmeleri değiştirdiğinizde onları kolayca tanımlayabilirsiniz.

Bu özellik, göründüğünden çok daha fazla olanak sunuyor. Uygulama artık bir sekmeyi ayrı bir pencereye sürüklemeyi destekliyor ve yeni bir ayar da kullanıcıların dosyaların varsayılan olarak yeni bir sekmede mi yoksa yeni bir pencerede mi açılacağını seçmelerine olanak tanıyor.

Ancak şimdilik Microsoft, Not Defteri’nin bu yeni taslak sürümünde klavye kısayolları ve performans sorunları da dahil olmak üzere bazı hatalar olabileceği konusunda uyarıyor. Şirket, bu sorunları önümüzdeki haftalarda, bu uygulamanın dünyanın geri kalanı için yeniden tasarlanmasının resmi lansmanından önce düzeltmeyi planladığını söylüyor. Her zamanki gibi, Microsoft’un ekipleri Insider’lar tarafından bildirilecek tüm hataları düzeltmeyi başarırken, en az birkaç ay boyunca herkese sunulmaması bekleniyor.

Dev Channel Insider’lar için 25281 derlemesindeki bir diğer önemli değişiklik, işletim sisteminin genel tasarımına daha iyi uyan yeniden tasarlanmış bir grafik ayarları sayfasıdır. Microsoft ayrıca sistem tepsisindeki yazıcı simgesini diğer Windows 11 simgeleriyle daha tutarlı hale getirmek için yeniden tasarladı.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu