Genel

Microsoft, Ocak ayı sonunda Windows 10 satışını durduracak

 

Microsoft, resmi mağazasında Windows 10 lisanslarının doğrudan satışına 31 Ocak’ta son vereceğini açıkladı. İlgilenen kullanıcılar, Windows 10 Home veya Windows 10 Pro sürümünü doğrudan şirketten satın almak isterlerse iki haftadan daha kısa bir süreye sahip olacaklar.

Satışların durdurulması işletim sistemi için desteğin sona erdiği anlamına gelmiyor, ancak Microsoft’un kullanıcılarını Windows 11’e geçiş yapmaya teşvik etmeye çalıştığı kesin.”31 Ocak 2023, bu Windows 10 indirmesinin satışa sunulacağı son gün olacak. Windows 10 desteği, bilgisayarınızı virüslerden, casus yazılımlardan ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerinden korumaya yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleriyle birlikte 14 Ekim 2025 tarihine kadar devam edecektir.”Microsoft tarafından satışların sonlandırılmasının, satın almak için resmi Windows 10 lisansları bulmanın imkansız olacağı anlamına gelmediğini unutmamak önemlidir. Yetkili üçüncü taraf satıcılar sistemi sunmaya devam edebilir ve bazı yeni dizüstü bilgisayarlarda veya komple bilgisayarlarda önceden yüklenmiş olarak görünmeye devam edebilir.Sistem çok popüler olmaya devam ediyorWindows 10 2023 yılında sekiz yaşına girecek, ancak açık ara farkla Windows’un en popüler sürümü olmaya devam ediyor. Windows çalıştıran bilgisayarların %67,95’inde olduğu tahmin edilirken, Windows 11 için tahmin sadece %16,97’dir.Microsoft belli ki müşterilerini sistemin en yeni sürümüne geçmeye zorlamak istiyor, ancak süreç zor olmuş gibi görünüyor. Sistemin “iyi sürümlerinden” biri olarak kabul edilen Windows 10’un popülerliğinin yanı sıra, Windows 11’in donanım gereksinimleri yükseltmeyi engelleyebilir.
Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu