GenelTeknoloji

ChatGPT Google’a Talep Rekor Seviyeye Ulaştı

 

Sosyal medya devi Tencent, ChatGPT ile ilgili programları WeChat platformundan kaldırmayı tercih etti.

Google’da ChatGPT adlı metin tabanlı yapay zeka aracının aranması rekor seviyeye ulaştı ve yerel teknoloji devlerinin araca karşı çıktığını gösteren raporlara rağmen Çin talepte başı çekiyor.Sosyal medya devi Tencent, ChatGPT ile ilgili programları WeChat platformundan kaldırmayı tercih etti.

ChatGPT’nin henüz ülkede resmi olarak kullanıma sunulmadığını belirtmek gerekir.Finbold tarafından elde edilen verilere göre, “ChatGPT” kelimesi için yapılan küresel Google aramaları 92’lik bir popülerlik puanına ulaştı.”Puan, 11 Ocak’ta sona eren hafta için 100’e ulaştı. Özellikle, aracın piyasaya sürüldüğü 30 Kasım 2022 itibariyle bu terim 1’den daha düşük bir skor kaydetmişti.”Bölgesel dağılıma bakıldığında, Çin 13 Ocak itibariyle 100 puanla en üst sırada yer alırken, onu 35 puanla Nepal izliyor, Norveç ise 28 puanla üçüncü sırada yer alıyor.Singapur 27 puanla dördüncü, İsrail ise 26 puanla beşinci sırada yer alıyor.Rapora göre, ABD ChatGPT’ye yönelik talebin arttığını kaydeden ülkeler arasında yer almadı.Çin’deki yüksek talep, kullanıcıların sanal özel ağlardan (VPN’ler) yararlanmayı tercih etmesi gibi çeşitli faktörlere bağlanabilir.Aynı zamanda, kullanıcıların araca erişmek için ayna siteler kurması da muhtemel. Raporda, genel olarak, yerel Çinli teknoloji devlerinin benzer ürünler ortaya çıkarma olasılığı olduğu belirtildi.Microsoft’a ait OpenAI tarafından geliştirilen yapay zekalı sohbet robotu, ChatGPT’yi kod yazma ve içerik üretme gibi farklı görevleri yerine getirmek üzere yükselten çeşitli insan girdilerini anlayabiliyor ve geri bildirimde bulunabiliyor.Araç aynı zamanda finans piyasalarında alım satım içgörüleri sunmak gibi görevler için de kullanılabilir.Raporda, “Bu doğrultuda araç, hisse senetleri ve Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri gibi farklı finansal varlıkların 2023 sonu ve ötesi için fiyat projeksiyonlarını sunmak için de kullanılabilir” denildi.ChatGPT’nin ilk başarısına rağmen, teknolojinin büyüme ve benimsenme yolunda hala birkaç engelin üstesinden gelmesi gerekiyor.”Örneğin, ChatGPT’nin 2021 yılına kadar bilgisi sınırlı olduğu için güncel olaylar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacı var. Sonuç olarak, arama motorları gerçek zamanlı bilgi sunma becerisi konusunda üstünlüğe sahip” denildi.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu