Genel

Altını olanlar dikkat! Düşüş olacak mı?

 

Altın ve borsada dalgalanma devam ederken, altın ve para politikaları uzmanı İslam Memiş, altın alacaklar için yeni önerilerde bulundu. Memiş, önümüzdeki günlerde altın fiyatının düşeceğini açıkladı.

Doların yükselmesinin ardından vatandaşların en çok yöneldiği yatırım araçlarından biri de gram altın oldu. İmkanı olan vatandaşlar diğer altın türlerine de yönelirken, altını avucunun içi gibi bilen İslam Memiş’in altın konusundaki yorumları her zamanki gibi merak edilmeye devam ediyor.İslam Memiş, TV100’deki köşesinden altında neler olacağına dair önemli açıklamalarda bulundu.İşte İslam Memiş’in altınla ilgili yaptığı değerlendirmenin satır başları:Altının ons fiyatında (xau/usd) bin 850 destek bin 950 direnç seviyeleri. Bulunduğu seviye bin 910 dolar. Gümüşün ons fiyatında (xag/usd) 21,80 destek 26,20 direnç seviyeleri. Bulunduğu seviye 23,40 dolar seviyesi.HAYATİ UYARI YAPTIEUR/USD paritesinde 1,07 destek 1,09 direnç. Bulunduğu seviye 1,08. Bunun gibi birçok enstrüman kendini beklemeye aldı. Ne dış politika ne jeopolitik risk ne de risk algısında değişiklik yok.

Benim öngörüm, 2023’e hızlı başlayan, dolar karşında iki haftadır yükselişini sürdüren tüm enstrümanlarda aşağı yönlü bir düzeltme bekliyorum. Altın, gümüş, pariteler ve borsalarda aşağı yönlü düzeltmeler, dolar endeksinin (dxy) toparlanmasını destekler.Önce destek seviyelerine gerilemesi gerekli. Çünkü Şubat’ta Fed var. Kısa vadeli bahane Fed olabilir. Yazınının ardından vatandaşlar İslam Memiş’in söylediklerinin ne anlama geldiğini merak etmeye başladı. Kısacası İslam Memiş, önümüzdeki günlerde altın fiyatlarında aşağı yönlü bir düşüş olacağını dile getiriyor. Yani altın almak için biraz daha beklenebileceği sinyalini veriyor.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu