Genel

Twitter, Geliştirici Sözleşmesinde Yapılan Güncellemelerle Üçüncü Taraf İstemcileri Yasaklıyor

 

Twitter, platformunda bu uygulamalara erişimi engelleme kararının ardından, Tweetbot, Flamingo ve daha fazlası gibi üçüncü taraf istemcilerin kullanımını yasaklamak için Geliştirici Sözleşmesini güncelledi.

Twitter, uygulamaların platformuna erişimini engellemesinden neredeyse bir hafta sonra, üçüncü taraf istemcileri yasaklamak için “Geliştirici Sözleşmesini” sessizce güncelledi.The Verge’ün haberine göre yeni kurallar, kullanıcıların Twitter’ın uygulama programlama arayüzünü (API) ya da içeriğini “Twitter Uygulamalarının yerine geçecek ya da benzer bir hizmet ya da ürün yaratmak ya da yaratmaya çalışmak” için kullanamayacağını belirtiyor.Perşembe günü itibariyle yeni kurallar yürürlüğe girdi.Platform ayrıca “Twitter Uygulamalarını” şirketin “tüketiciye yönelik ürünleri, hizmetleri, uygulamaları, web siteleri, web sayfaları, platformları ve https://twitter.com ve Twitter’ın mobil uygulamaları aracılığıyla sunulanlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere diğer teklifleri” olarak tanımladı.Kural güncellemesi, Twitter’ın 12 Ocak’tan itibaren Tweetbot ve Twitterific de dahil olmak üzere birçok popüler üçüncü taraf Twitter uygulamasını devre dışı bırakmasının ardından geldi.Raporda, üçüncü taraf uygulamaların geliştiricilerinin o dönemde şirketten neler olup bittiğine dair hiçbir bilgi almadıklarını iddia ettikleri belirtildi.Mikro blog platformu Salı günü yaptığı açıklamada, “Twitter uzun süredir devam eden API kurallarını uyguluyor. Bu durum bazı uygulamaların çalışmamasına neden olabilir.”Bu arada, Twitter CEO’su Elon Musk geçtiğimiz hafta Twitter’ın “açık kaynak” algoritmasının önümüzdeki ay açıklanacağını, zira birçok kişinin üçüncü taraf Twitter uygulamalarını kullanamadığını ve günlük kaydı ve beslemelere erişimde sorunlarla karşılaştığını söyledi.Twitter CEO’su “Şeffaflık güven inşa eder” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu