EKONOMİGenel

PTT’den müjdeli HABER geldi! 3.600 TL hesaplara yatırılacak! Başvuru sonrası 3. iş gününde hesapta! İşte detaylar…

 

PTT’den emeklileri yakından ilgilendiren müjdeli haber geldi. Kimliğiyle PTT şubelerine giden emekliler, PTT’den maaş alma sözü vermeleri takdirde 3.600 TL promosyon alacak. 3 yıl emekli maaşını PTT’den almak için başvurmak isteyen emekliler, başvuru yaptıktan sonra 3. iş gününde 3.600 ödeme alabilecekler. İşte PTT emekli promosyonu ödemesi hakkında tüm detaylar…

PTT’den maaş alma sözü veren emeklilere 3.600 TL para hediye ediliyor. Türkiye’nin 81 ilinde geniş bir hizmet ağına sahip olan PTT, düzenlediği birçok kampanyayla emeklilerin yanında olmaya devam ediyor. PTT ve Aktif Bank arasında yapılan anlaşma sonucu emekli maaşını üç yıl boyunca PTT’den alma sözü veren emekliler 3.600 TL promosyon ödemesi almaya hak kazanıyor. İşte detaylar…PTT EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYA DETAYLARISöz konusu kampanya bedeli 3.600 TL olup, 3 yıl boyunca maaşını emekli maaşını PTT’den almayı taahhüt edenler için geçerlidir. Söz konusu kampanya 04 Ocak 2023 tarihinde başladı. Kampanya başvurusu PTT iş yerinden yapılacak.Kampanyadan maaşını PTT’den alan müşteriler yararlanabilecek. Kampanya katılım başvurusunda bulunan müşteriler, kampanyaya ilişkin başvurunun yapıldığı tarihte Aktif Bank’tan açık kredisi olması ve açık kredilerinde 60 gün üzerinde gecikme bulunmaması gerekmektedir.3. İŞ GÜNÜNDE HESABA YATIRILACAKKampanya bedeli 3 yıl için peşin olarak yapılır ve 3 yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak kampanya bedelinin hesaba yatırıldığı tarih esas alınır. Kampanya bedeli başvuruyu takip eden 3. iş gününde müşterilerimizin PTT’deki maaş hesabına yatırılacak.VAZGEÇİLMESİ DURUMUNDA NE YAPILACAK?Kampanyaya katılım sağlayan müşterilerin kampanya bedelinin ödendiği tarihten itibaren, verdikleri taahhütten 3 yıl içerisinde vazgeçmesi durumunda; ödenen toplam kampanya bedeli üzerinden, taahhüdün iptal edildiği tarih esas alınmak suretiyle kalan süre dikkate alınarak kıstelyevm esasına göre “iade bedeli” hesaplanacak olup, kampanya iptalinin gerçekleşebilmesi için iade bedelinin müşteri tarafından Aktif Bank hesabına yatırılması talep edilecek.MAAŞIMI BAŞKA BANKADAN PTT’YE TAŞIMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?En yakın PTT iş yerine başvurup e-Devlet şifresi alarak “http://turkiye.gov.tr” internet adresine giriş yaparak e-Devlet şifreniz ile ya da SGK İl Müdürlüğüne bir dilekçe vererek maaşınızı PTT’ye taşıyabilirsiniz.Ayrıca, promosyon, kredi, avans vb. ilişkileri ile ilgili diğer bankalarda bulunan maaşınızda herhangi bir bloke bulunmaması durumunda, size en yakın PTT iş yerlerinden maaşınızı PTT’ye taşıyabilirsiniz..EMEKLİ MAAŞIMI PTT’DEN ALMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?SSK emeklileri ilk maaşlarını PTT’den almaktadırlar. Bu nedenle bu gruptaki emeklilerin maaşlarını PTT’den almak için herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Emekli Sandığı ve Bağkur emeklileri ise, SGK İl Müdürlüğüne müracaat ederek veya PTT işyerlerinden alacakları e-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden maaşlarını PTT’ye taşıyabilecekler.MAAŞIM PTT’DE KAÇ AY BEKLER?SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri adına gönderilen maaşlar 12 ay süreyle, PTT’de ödenmek üzere beklemekte, hak sahibi tarafından alınmaması halinde bekleme müddeti sonunda ilgili Kuruma iade edilmektedir.

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu