GenelTeknoloji

Android Kullanım Oranları Açıklandı

 

Android 13, Android Studio’da bulunan dağıtım istatistiklerinin de gösterdiği gibi popüler olmaya devam ediyor. İşte detaylar.

Android 13 bugüne kadar dünya çapındaki cihazların %5,2’sine yüklenmiştir. Sadece altı ay önce, Ağustos 2022’de piyasaya sürüldüğünü hatırladığınızda bu oldukça büyük bir başarı. Android’in en yeni sürümü olmasına rağmen, kod adıyla Tiramisu beşinci sırada yer alıyor.Android 11, bugün dünyada en yaygın kullanılan Android sürümüdür. Android akıllı telefon ve tabletlerin neredeyse dörtte birinde (%24,4) bulunmaktadır. İkinci sırada, filonun %19,5’inde çalışan ve Q olarak adlandırılan Android 10 yer alırken, Android 9 %13,2 ile ilk üçü tamamlıyor. Genel olarak, akıllı telefon üreticileri en son mobil işletim sistemini üst düzey ürünlerine entegre etmek için acele ediyor, genellikle Samsung’da OneUI veya Xiaomi’de MIUI gibi kendi yazılım katmanlarını ekliyorlar.Tiramisu’nun getirdiği yenilikçi özellikler arasında, eğitim içerik oluşturucularının ve diğer podcast yayıncılarının seveceği kısmi ekran yakalamayı özellikle not edeceğiz. Android 13 multimedya açısından da daha esnektir. Örneğin, artık bildirimler ve aramalar için ayrı ses seviyeleri ayarlamak mümkün. Aynı şekilde, ses çıkışı seçici de artık Chromecast ve Google Cast özellikli cihazlarla (örneğin bağlı TV’ler) uyumlu.Google, mobil işletim sisteminin sürümlerinin dağıtımını düzenli olarak bildirirdi. Bu tür bilgilerin elde edilmesi daha zor hale gelmiştir. Şirket artık bu tür istatistikleri Android Studio geliştirme ortamı üzerinden paylaşıyor. 9 To 5 Google’a göre, Mountain View devi bunları elde etmek için bir hafta boyunca Google Play Store’a giriş yapan Android cihazların sayısını sayıyor.İşte 9 To 5 Google tarafından açıklanan ana Android sürümlerinin dünya çapındaki dağılımı:Android 11 (Kırmızı Kadife Kek): 24,4Android 10 (Q): 19,5Android 9 (Pie): 13,2Android 8 (Oreo): 9,5Android 7 (Nougat): 3.7Android 6 (Marshmallow): 2.8Android 5 (Lollipop): 2.1Android 4.4 (KitKat): 0.7

Kaynak:www.bozuktus.com/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu