Genel

Meral Akşener: Başörtüsüyle ilgili yasal düzenlemeye ihtiyaç yok

 

Başörtüsü düzenlemesiyle ilgili konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Halihazırda yürürlükte olan mevzuat da bunun için yeterlidir. Ne yasal ne de anayasal düzenlemeye ihtiyaç yoktur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da Şule Yüksel Şenler Vakfı Hizmet Binası Açılış Programı’nda başörtüsüne anayasal güvenceyle ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Düne kadar ahkam kesenler şimdi yan çiziyor. Anayasal teklifimizle ilgili ziyareti kabul etmediler, işte bunlar bu kadar dürüst. Başörütüsü ve aile konusunda ipe un serilmesini ne millet ne kadınlarımız affeder. 400’ün altında bir Meclis aritmetiği oluşursa millete gideriz.” diyerek muhalefete tepki gösterdi.

“Yürürlükte olan mevzuat bunun için yeterli”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de gündemine başörtüsüne anayasal güvenceyi aldı.

Akşener, AK Parti’nin başörtüsünü anayasal güvence kapsamına almak için sunduğu teklifle ilgili, halihazırda yürürlükte olan mevzuatın bunun için yeterli olduğunu söyledi.

“Yasal ya da anayasal bir düzenlemeye ihtiyaç yok”

Konuyla ilgili sözlerine devam eden İyi Parti Lideri, başörtüsüyle ilgili herhangi bir yasal ya da anayasal düzenlemeye ihtiyaç olmadığını belirtti.

Daha önce bu değişikliğin neden yapılmadığını soran Akşener, “Anayasada değişiklik lazımsa 20 yıldır neredeydiniz? 2010’daki referandumda bu değişikliği neden yapmadınız?” dedi.

Akşener’in başörtüsü düzenlemesiyle ilgili ifadeleri şu şekilde:

“Bu arkadaşların nazarında siyaset pasta, başörtüsü ise dilimden başka bir şey değil. Bu mesele esasında kapanmış bir yaradır. İnancı doğrultusunda hür bir şekilde yaşamak, evrensel olarak bireyin hakkıdır. Halihazırda yürürlükte olan mevzuat da bunun için yeterlidir. Ne yasal ne de anayasal düzenlemeye ihtiyaç yoktur.

“Bir kanun teklifinden anayasa peyda ediliyor”

O nedenle mecburen bu anayasa yapılacakmış. Biz elbette siyaseti bir kurnazlık yarışı olarak gören bu arkadaşları, seçim kazanmak için her şeyi mubah bilen siyasi partinin giderayak bir kanun teklifinden Anayasa peyda etme gayretlerine şaşırmadık.”

Kaynak :https://www.kamusaati.com

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu