EKONOMİ

Rizeliler Doğu Karadeniz’den çıkmayan balığın lezzetini beğenmiyor

 

Sezona palamut balığının bolluğu ile bereketli başlayan Karadenizli balıkçıların ağlarında hamsi bolluğu da yaşamasının üzerine fiyatlar düşmüştü. Geçtiğimiz günlerde 10 TL’ye kadar düşen hamsinin azalmasından dolayı, bu günlerde fiyatları tekrardan 25 TL’ye kadar çıktı.

Balıkçılar, Rizeliler’in Doğu Karadeniz Bölgesi dışında tutulan hamsiyi Rizeliler’in tadının farklı olduğunu düşünerek tercih etmediğini söyledi.

Vatandaşların Karadeniz’e kıyısı olan faklı illerden gelen hamsilerin tadını beğenmediklerini söyleyen Balıkçı Kadir Ali Şimşek “Hamsi 25 liradır. Bu hamsi Hopa ile Fındıklı arasından geliyor. Mezgit fiyatımız 75 lira olanı da var 100 lira olanı da. İstavritinde kilosu 35 lira. Bu sene hamsiden randıman alamıyoruz. Çıkan hamsiler çok küçük. İrileri Zonguldak ve Ereğli tarafından geliyor. İri hamsinin kasası 600-700 TL arasında değişiyor. Kilo fiyatı 50 ile 60 TL arasında oluyor. Geçen hafta Ereğli’den gelen hamsileri sattığımız da vatandaş şikayet etti. Tat bakımından dolayı şikayet etti, başka bir şeyden ötürü değil. Bu Hopa tarafındaki hamsimiz daha güzel oluyor” şeklinde konuştu.
– Kaynak : haber7

Leave your vote

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.