MEDYA

CHP medyasından Davutoğlu’na ince ayar! ‘Yüzde 1’lik partisin sus’

CHP’nin yayın organı Halk Tv’de Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu‘na yüzde 1 oy alan bir partinin genel başkanı olduğu hatırlatılarak ‘susması’ gerektiği uyarısı yapıldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, altılı masanın toplantılarının ardından televizyon ekranlarında düşündükleri yönetim sistemine ilişkin açıklamalar yapıyor. Geçtiğimiz gün 6’lı masanın 10. toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı içeriden ya da dışarıdan olsun, genel başkanlar doğrudan karar süreçleri içerisinde imza yetkisine sahip olarak bulunacaklar. Genel başkanlar her stratejik kararda imza yetkisine sahip olacak.” ifadelerini kullanmıştı.

‘BUNU DEDİĞİ ANDA KRİZ ÇIKAR’

Davutoğlu, dün de ittifak içerisinde olduğu altılı masanın Türkiye’yi yönetmeyi vaat ettiği sistemle ilgili katıldığı bir canlı yayında konuştu. Davutoğlu, kendisine yöneltilen  “Bir Cumhurbaşkanı seçtiniz diyelim. O Cumhurbaşkanı ‘Sizin oyunuz düşüktü, ben bu kararı veriyorum’ derse…” sorusuna çok konuşulacak bir cevap verdi. Davutoğlu, “Bunu dediği anda kriz çıkar, Meclis desteğimizi çekeriz, ülke seçime gider.” dedi. Davutoğlu’nun bu sözleri altılı masadaki potansiyel krizi gözler önüne serdi.

CHP MEDYASINDAN UYARI: YÜZDE 1’SİN SUS

Bu açıklamalarının ardından CHP medyasından adeta Davutoğlu’na ‘muhtıra’ geldi. CHP’nin yayın organı Halk Tv’de Ahmet Davutoğlu’na yönelik açık uyarılarda bulunuldu. Halk Tv sunucusu Şirin Payzın, “Bilmiyorum sayın Davutoğlu’na böyle bir özgüven nereden geldi. Davutoğlu şu anda anketlerde yüzde 1. Yüzde 1’lik bir partinin genel başkanı olarak konuşmak durumunda ama anladığımız kadarıyla sayın Davutoğlu hala kendisini AK Parti’nin içindeki başbakan sıfatıyla görerek konuşuyor.” dedi. 

Davutoğlu’nun sürekli açıklamalarda bulunmasına tepki gösteren Payzın, “Ahmet Davutoğlu’nun sürekli ekranlarda seçmeni umutsuzluğa sürekleyecek açıklama yapmak gibi bir trendi oluştu.” dedi. 


Kaynak : haber7

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>  Haberler ve güncel gelişmeler, gündemden ekonomiye son dakika haberler Türkiye'nin en çok takip edilen flaş haber sitesi Reklamekibi.com'da.
>>>Sana Uygun iş İlanları İncele Aradığın İşi Kısa Sürede Bul. İstanbul İş İlanları Kamu Haber Burada. Aşçı, Garson, Sekreter, Muhasebe, Şoför İş İlanları Burada. Aradığın İşi web sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu